Jakie profity oferuje pompa ciepła oraz czy opłaca się w nią zainwestować? Co trzeba na jej temat wiedzieć?

Dobrze wiedzieć, że pompa ciepła jest częścią większego systemu. W jego skład wchodzą dolne źródło oraz instalacja grzewcza. Dobry rezultat działania możemy uzyskać jedynie wtedy, gdy wszystkie te części są odpowiednio dobrane jak i dobrze zrobione.

instalacja cieplna

Autor: Isle of Man Government
Źródło: http://www.flickr.com
Pryz tym, musimy pamiętać, iż nawet najlepsze i wydajne urządzenie nie będą pracowały wydajnie, kiedy realizacja montażu jest złe. Zapamiętajmy więc, by koniecznie zatrudniać dobre ekipy instalacyjne, które orientują się w temacie instalacji pomp. Pompa (zobacz więcej odwierty opolskie) ciepła jest, tak samo jak wszystkie maszyny grzewcze, narażona na zużycie, dlatego wymaga serwisu. Dobrą wiadomością jest jednakże to, że pompa nie wymaga tak częstych usług serwisu, jak dajmy na to kocioł.

Najważniejszym czynnikiem, na który powinniśmy zważać w czasie przeglądów, jest zbadanie właściwego przepływu po dwóch stronach układu. W związku z tym musimy czyścić filtry źródła dolnego oraz górnego, natomiast dla pomp glikolowych potrzeba koniecznie badać stężenie płynu niezamarzającego. Od czasu do czasu, w niektórych mechanizmach, szczególnie przy urządzeniach typu woda-woda, które pracują z wodą silnie namineralizowaną, przeglądy serwisowe są niezbędne częściej. czemu tak jest? Zanieczyszczona woda sprawia, iż częściej osadza się nalot w środku wymiennika i częściej zatyka studnie zrzutowe. Jak natomiast wygląda montaż pompy ciepła? Możemy go dzielić na kilka etapów. Na początek trzeba wybrać właściwy projekt domu. Istotne, żeby spojrzeć na izolacyjność ścian czy podłóg, jak również czy pozostałe rozwiązania są zrobione zgodnie z technologią budynku energooszczędnego.

pompa ciepła

Autor: Junkers
Źródło: Junkers

Tylko odpowiednia izolacja budynku da nam poczuć korzyścizalety, które daje montaż pompy ciepła. Odnosi się to do wszystkich modeli pomp ciepła, istotne by o tym pamiętać. Czy jest to pompa pompa – do sprawdzenia na tej stronie – ciepła woda powietrze, czy inny rodzaj nie możemy o tym zapomnieć. Należy zatroszczyć się o to, aby w naszym lokum zaprojektowano instalacje grzewcze , które pozwolą całkowicie wykorzystać pompę ciepła. Najlepiej dają sobie radę instalacje ogrzewania płaszczyznowego – podłogowe jak i ścienne, które poprzez niską temperaturę substancji grzejącej w rurach dają możliwość grzać dom mniejszym kosztem aniżeli używając tradycyjnego ogrzewania.