Jakie odkurzacze są najlepsze dla osób posiadających alergię oraz tam, gdzie mieszkają dzieci?

Jednym z najpopularniejszych sprzętów AGD jest ten, który znajduje się w absolutnie jakimkolwiek domu i służy do sprzątania. Jest dużo typów urządzeń sprzątających, niektóre są bardzo poręczne i stosowane przeważnie w pojazdach, inne z kolei są większe oraz używane nie tyle w mieszkaniach, co w biurach.
Różnią się od siebie nie tylko rozmiarem, lecz także mocą silnika czy systemem filtracji.

budownictwo jednorodzinne

Autor: UBM
Dla przykładu w sklepach z AGD można kupić odkurzacze tradycyjne, piorące, ręczne albo np. wielofunkcyjne. Istnieją także odkurzacze centralne, czyli takie, które są poniekąd wmontowane w dom. Są tam wbudowane gniazdka, do których podłącza się rurę ssącą i można by zacząć prace sprzątające. Są one wyjątkowo dobrym wyjściem dla alergików oraz dla budynków, gdzie są małe dzieci, gdyż sama jednostka centralna znajduje się poza odkurzanym budynkiem, a zatem powietrze z odkurzacza nie trafia z powrotem do odkurzanego pomieszczenia.

Dla ludzi wrażliwych na kurz, dobrym rozwiązaniem mógłby zostać również odkurzacz z filtrem wodnym albo taki, który ma antyalergiczny filtr. Jest on fragmentem odkurzaczy piorących i wyłapuje on efektywnie wszystkie zabrudzenia i zarodniki grzybów. Pewną wadą takich odkurzaczy jest znaczna waga oraz konieczność wylewania wody zaraz po jakimkolwiek sprzątaniu.

Zakupując nowy sprzęt, trzeba także zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria, które np.klikaj parapety granitowe strzegom parapety granitowe strzegommogą pomóc wyczyścić trudno dostępne punkty.

Zainteresowany? To dla nas fantastyczna wiadomość. Więc kliknij tu ciepłomierze i oglądaj nawet bez końca kolejne rzetelne wpisy.

Kupując takiego typu urządzenie, warto jest także dokupić do niego rurę teleskopową.