Jakie mamy rodzaje wyciągarek oraz w jaki sposób pomagają w pracach na budowie? Czy opłaca się w nie inwestować?

Najbardziej sprawny transport materiałów budowlanych jest wtedy, gdy można skrócić czas oczekiwania na realizację inwestycji. Korzystamy na tym na wielu etapach pracy. Jakie parametry techniczne posiadają wciągarki budowlane? Jakie są ich rodzaje? Czy opłaca się ich używać?Wciągniki potocznie nazywane są wciągarkami. Jest natomiast pewna różnica między tymi urządzeniami. Wciągnik, jest to cięgnik, a obudowa mechanizmu podnoszenia stanowi dla niego konstrukcję nośną.

Budowa tej witryny zaintrygowała Cię? A zawarte przez nas treści? Jeśli tak, to namawiamy do następnego artykułu. Tam czeka szalenie ciekawa treść.

Wciągarki, na przykład wciągarki linowe, inaczej cięgnik, w którym zespół mechanizmów jest usytuowany na odrębnej konstrukcji nośnej. Może ją stanowić rama – przesuwana albo przejezdna. Więcej artykuł

dżwig
Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com

A czym jest w ogóle cięgnik? Jest to dźwignica, która wykonuje swoją pracę w ruchu przerywanym. Wykorzystywana jest do podnoszenia załadunków pionowo albo w poziomie. Wciągarki wykorzystuje się w firmach produkcyjnych oraz warsztatach różnych branż oraz gałęzi przemysłu. Są zaprojektowane do podnoszenia, przenoszenia czy przeciągania ciężkich artykułów. Należą do sprzętów dźwignicowych,jakie stanowią jednym z rodzajów urządzeń transportujących.

Ich używanie eliminuje do minimum czynności, które trzeba wykonywać ręcznie podczas operacji transportowo-przeładunkowych, jak również zwiększa wydajność pracy na stanowiskach produkcyjnych, serwisowych oraz monterskich.

Jeśli znajdujące się tutaj treści przyciągają Twoje oko, to oprócz tego zerknij na omówienie (http://www.inter-bis.pl/maszyny-tartaczne), które przeczytasz, gdy klikniesz ten link!

Wciągarki przez wzgląd na rodzaj zastosowanego napędu można podzielić na wciągarki ręczne i wciągarki elektryczne – . Te pierwsze mają zastosowanie przy przemieszczaniu lżejszych ładunków na mniejsze dystanse. Te drugie natomiast są elementem większego urządzenia dźwignicowego, jakim jest żuraw stacjonarny oraz suwnica. Wciągarki dzielimy także na liniowe oraz łańcuchowe.

Elektryczne liniowe świetnie nadają się do przeładunku. Dostępne na rynku urządzenia tego typu robione są w wersjach stacjonarnych, ale też w opcji z wózkiem, który porusza się po torze jezdnym – czytaj o urządzeniach dźwigowych. Elektryczne łańcuchowe mogą być sprzedawane jako urządzenia stacjonarne, lub też poruszające się po torze jezdnym. Zasilane mogą być prądem jedno- albo trójfazowym. Jak widzimy, klasyfikacja oraz podział takiego sprzętu jest całkiem prosty, ale wart przedstawienia. Bardziej precyzyjne opisy i specyfikacje z pewnością są do dostania u konkretnych wytwórców tego typu maszyn.