Jakie mamy najpopularniejsze rodzaje poddasza? Jak są one zagospodarowywane?

Stawianie własnego domu wiąże się z podjęciem sporej ilości decyzji, które odbiją się na późniejszym komforcie używania tego typu budynku. Jedną z decyzji jest pomyślenie nad rodzajem poddasza.

zbliżenie - dom

Autor: ​ Diego Adan Rios
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie są najpopularniejsze wybory?
Wiele ludzi decyduje się na projekt, w jakim znajduje się poddasze użytkowe. W takim wypadku mamy do wykorzystania o pełnych wymiarach parter budynku, natomiast górna część ma dość sporą ilość ukosów, dlatego wymaga specjalnego zagospodarowania. Projekty takich miejsc mają wiele wyjątkowych możliwości, jeśli chodzi o aranżację, z kolei jest też tak, iż wygoda takiego poddasza jest gorsza aniżeli dolnej kondygnacji. Z tej przyczyny też w takich domach najczęściej to dół jest tą intensywniej używaną częścią zwaną dzienną, a poddasze (Olszewscy
Warszawa

Autor: Wawel Service
Z kolei, innym typem projektów są domy parterowe, gdzie poddasze nie jest użytkowe. tego typu budynki najczęściej zajmują więcej przestrzeni na działce, tym bardziej jeśli chcemy posiadać większy metraż. Z pewnością są dość wygodne, tym bardziej dla ludzi w starszym wieku, jak i na wózkach, bocała powierzchnia może być na tym samym poziomie oraz być łatwo dostępna.

W takim projekcie poddasze pełni z reguły rolę strychu, gdzie nie chodzi się aż tak często. Jak widać, różnica w obydwu projektach jest bardzo duża, a wybór na przekór pozorom nie jest łatwy. Wszak podejmujemy decyzję niemal do końca życia.