Jakie mamy najpopularniejsze rodzaje poddasza? Jak są one zagospodarowywane?

Stawianie własnego domu wiąże się z podjęciem sporej ilości decyzji, które odbiją się na późniejszym komforcie używania tego typu budynku. Jedną z decyzji jest pomyślenie nad rodzajem poddasza.

zbliżenie - dom
Autor: ​ Diego Adan Rios
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie są najpopularniejsze wybory?

Wiele ludzi decyduje się na projekt, w jakim znajduje się poddasze użytkowe. W takim wypadku mamy do wykorzystania o pełnych wymiarach parter budynku, natomiast górna część ma dość sporą ilość ukosów, dlatego wymaga specjalnego zagospodarowania. Projekty takich miejsc mają wiele wyjątkowych możliwości, jeśli chodzi o aranżację, z kolei jest też tak, iż wygoda takiego poddasza jest gorsza aniżeli dolnej kondygnacji. Z tej przyczyny też w takich domach najczęściej to dół jest tą intensywniej używaną częścią zwaną dzienną, a poddasze (Olszewscy-naciśnij ten odnośnik) idealne będzie do stworzenia takiej strefy nocnej, gdzie można umeblować wygodną sypialnię. Wtedy ukosu nie będą zbyt dużym utrudnieniem.
Warszawa
Autor: Wawel Service
Z kolei, innym typem projektów są domy parterowe, gdzie poddasze nie jest użytkowe.

Jeżeli dokładnie chcesz poznać dane na omawiany temat, to obowiązkowo wejdź na sensowny serwis. Tam znajdują się ciekawe wiadomości, które zostaną Ci w głowie na długo.

tego typu budynki najczęściej zajmują więcej przestrzeni na działce, tym bardziej jeśli chcemy posiadać większy metraż. Z pewnością są dość wygodne, tym bardziej dla ludzi w starszym wieku, jak i na wózkach, bocała powierzchnia może być na tym samym poziomie oraz być łatwo dostępna.

W takim projekcie poddasze pełni z reguły rolę strychu, gdzie nie chodzi się aż tak często. Jak widać, różnica w obydwu projektach jest bardzo duża, a wybór na przekór pozorom nie jest łatwy. Wszak podejmujemy decyzję niemal do końca życia.