Jakie istnieją rodzaje szpadli, do jakiego celu są wykorzystywane oraz czym się wzajemnie odróżniają?

W składzikach na urządzenia trzymamy różnego typu przyrządy, które są nam konieczne do bieżącej pracy w ogrodzie czy w kotłowni.
Narzędzia te mogą być z pozoru bardzo podobne, jednak pewne niewielkie detale powodują, że posiadają już odmienne cechy, a tym samym nazwy.

Są to zatem piaskarki, rygle czy też szufle. Wszystkie, choć niezwykle podobne, mają jednak inne przeznaczenie. Jedne służą przeważnie do sypania piasku, odmienne do odgarniania śniegu, z kolei szufle – do naładowywania albo transportu węgla albo pracy z innego rodzaju surowcami sypkimi, np. żwirem albo piaskiem. Szufle posiadają inne niż łopaty trzonki i część roboczą, gdyż te posiadają zakończone w pionie boki. Powoduje to, że wszystkie szufle znakomicie radzą sobie tak ze żwirem, jak i z cementem. To, po czym można rozpoznać właściwej jakości szufle czy też łopaty, to oczywiście materiał, z jakiego były one wykonane. Powinien być on odporny na znaczne obciążenia oraz rdzę.
dom jednorodzinny

Autor: OKNOPLAST-Kraków
Źródło: OKNOPLAST-Kraków

Część robocza musi być zatem stworzona z hartowanej stali nie rdzewiejącej, która mogłaby być również pomalowana proszkowo. Dałoby to pomocnicze zabezpieczenie przed korozją i przed uszkodzeniami mechanicznymi. Innymi słowy lakier zabezpiecza szpadle przed wilgocią, przy czym nawet jeżeli ten byłby najlepszej klasy, także może zostać podczas pracy starty. Malowanie proszkowe minimalizuje to ryzyko.

Przy kupnie takiego narzędzia prawdopodobnie spotkamy tego typu sprzęt jak szufla węgierska, która posiada albo lekki aluminiowy trzonek, albo także ciężki trzonek ze stali. To ostatnie rozwiązanie napotykane jest już dość rzadko. Istnieją łopaty nieoprawne lub oprawne.

Chcesz poznać większą ilość ciekawych danych na opisywany wątek? To poczytaj szczegóły (https://www.prezero.pl/gospodarowanie-odpadami/), które akurat wspomniane informacje posiadają.

Te pierwsze nie są osadzone na tzw. stylu.