Jakie drzwi wewnętrzne zakupić do nowego mieszkania lub tego będącego w trakcie odnawiania

Drzwi w mieszkaniu bywają tak samo potrzebne jak okna z markizami czy gustowne i solidne parkiety. Te frontowe muszą być odporne na działanie szkodliwych warunków pogodowych, w przeciwnym razie ich właściciel pożałuje tego, że był nazbyt skąpy, a teraz będzie zmuszony powtórnie kupić nowy egzemplarz, co przecież wiąże się z dodatkowym wydatkiem. Z kolei drzwi wewnętrzne mogą być mniej solidne, chociaż i w tym przypadku ich kupno należałoby dwa razy przemyśleć. Sprawdźmy, jakie modele bywają obecnie dostępne w sklepach i komu możemy je polecić, a komu nie.

drzwi zewnętrzne

Autor: Camera Eye Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli posiadamy w domu duży salon z widokiem na taras, to drzwi do tego pomieszczenia mogą być większe niż zazwyczaj. Pomysłowy handlowiec zasugeruje nam model dwuskrzydłowy. Zastosowanie takiego a nie innego rozwiązania z pewnością zaskoczy członków familii, którzy tego rodzaju odrzwia podziwiali chyba jedynie w muzeum. Dwuskrzydłowe drzwi wewnętrzne zupełnie nie nadają się do niewielkich mieszkań w dziesięciopiętrowcach, ponieważ ich lokatorzy w ogóle rezygnują nawet z tych pojedynczych wersji. Za to w starych domach takie niebanalne odrzwia będą prezentować się okazale, zwłaszcza kiedy sama ościeżnica będzie równie imponujących gabarytów.

remont mieszkania

Autor: Warren Long
Źródło: http://www.flickr.com

Interesującym rozwiązaniem są także drzwi przesuwne. Można je jednakże umieścić jedynie w niektórych pomieszczeniach. Ich mankamentem jest nie tylko wysoka cena, ale także fakt, że nie pozostają dźwiękoszczelne. W związku z powyższym nie warto kupować takich odrzwi do sypialni, bo tam zazwyczaj odpoczywamy po ośmiogodzinnym dniu pracy, a harmider dziecięcych gonitw będzie przeszkadzał w spokojnym śnie.

A teraz nadeszła pora na kilka porad adresowanych do posiadaczy domów, którzy w najbliższym czasie planują zakup drzwi. Jeszcze na etapie projektu należy zastanowić się, gdzie będą spać odwiedzający nas goście. Jest to o tyle istotne, że do rzeczonych pomieszczeń lepiej nie zamawiać modeli z szybką. Przepuszcza ona światło żarówki, co może być zjawiskiem nieco denerwującym naszych najbliższych. A poza tym warto od razu skontrolować, czy nasza ościeżnica ma odpowiednią barwę, czyli taką, która idealnie łączy się z odcieniem wybranych wprzódy drzwi. Tak dalece posunięta ostrożność ustrzeże nas przed możliwym demontażem – trzeba pamiętać o tym, że monterzy nie zawsze zwracają swoją uwagę na takie drobiazgi.