Jakie cechy i użycie ma cegła klinkierowa? Czy nadaje się do budownictwa?

Cegła klinkierowa to naturalny artykuł, który powstaje z mieszanki piasku oraz gliny. Taką mieszaninę wypala się potem w niesłychanie wysokiej temperaturze, dzięki czemu tworzy się artykuł stały, innymi słowy klinkier.

To bardzo popularny materiał budowlany (więcej tu: http://eogniwa.pl/produkt/lancuch-klasa-100), który posiada doskonałe parametry i właściwości. Klinkier cechuje się ogromną wytrzymałością oraz trwałością na przeróżne uszkodzenia, uderzenia lub ściskanie. Co więcej jest również mrozoodporny, ma także ogromną odporność na działanie czynników atmosferycznych. Klinkier wybornie łączy się z wieloma innymi materiałami budowlanymi, takimi jak na przykład drewno, szkło, metal (http://www.gormetal.com.pl/kategorie/item/28-balustrady-zabudowy) itp. Dodatkowo świetnie znosi upływ czasu, przez wiele lat nie ma niezbędności jego konserwacji.

[

fasada domu z klinkieru

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com

Posiada też multum walorów estetycznych, jest dostępny w wielu kolorach, kształtach i wielkościach. Klinkier jest również łatwo dostępny, oferuje go mnóstwo firm budowlanych, dlatego nie będziemy mieć kłopotów z jego zakupem. Jeżeli interesuje nas klinkier Wrocław, niewątpliwie najszybciej odkryjemy go za pomocą Netu. Multum firm budowlanych prowadzi swoją działalność też w Sieci, wobec tego pożądane byłoby skorzystać z tego źródła.

Klinkier ma ogromnie wielkie i bogate zastosowanie. Wolno go zastosować przy elewacjach różnorodnego rodzaju obiektów, także domów mieszkalnych, do tego idealnie nadaje się do budowy cokołów wokół domu, schodów, kominków albo chodników ogrodowych i podjazdów. Z klinkieru można również wykonać podłogę na balkonach oraz tarasach.Oni wiedzą najlepiej jak to wykonać .

Na rynku odnajdziemy sporą różnorodność cegieł klinkierowych, wskutek tego bezsprzecznie każda osoba znajdzie klinkier Wrocław spełniający jej oczekiwania. Klinkier cechuje się różnymi fakturami, barwami i rozmaitą klasą wytrzymałości, z tej przyczyny wolno go użyć w wielu dziedzinach budowlanych. Śmiało wolno stwierdzić, że klinkier ma wyłącznie same zalety, właśnie dlatego tak entuzjastycznie jest dzisiaj wykorzystywany.