Jaki wentylator nabyć, jeśli chcemy ochłodzić większe pomieszczenie?

Upały w czasie lata są niezwykle uciążliwe oraz bardzo trudne do zniesienia. Aby walczyć z wysoką temperaturą w biurze lub w domu przydatny będzie wentylator.
Wentylatory moglibyśmy rozdzielić na standardowe biurkowe, typowe stojące, kolumnowe biurkowe oraz kolumnowe stojące.

asfaltowa drogs

Autor: Patrick Feller
Źródło: http://www.flickr.com
Tradycyjny wentylator jest wyposażony w metalowe lub plastikowe skrzydła, które powodują, że powietrze wprawiane jest w ruch. Modele biurkowe zwykle mają średnicę śmigła do 40 centymetrów oraz posiadają niską podstawę. Gdy wybieramy taki model, przyda się on do niewielkiego pokoju albo do funkcjonowania miejscowego. Wentylator, który się obraca ochładza jedynie jedną osobę oraz nie przeszkadza innymi ludziom. Jeśli chcielibyśmy ochłodzić powietrze w pomieszczeniu większym i jest miejsce na postawienie dużego wentylatora, moglibyśmy wybrać model stojący. Tego typu wentylator ma stojak, jakiego wielkość moglibyśmy regulować i posiada duże śmigło o wielkości powyżej 40 cm.
nawierzchnia

Autor: State Farm
Źródło: http://www.flickr.com
wentylatory

Autor: Julie anne Johnson
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy posiadamy mało miejsca w pomieszczeniu, moglibyśmy wybrać wentylator kolumnowy. Zamiast jednego śmigła jest on wyposażony w wiele skrzydeł, które są umiejscowione jedno pod drugim i są przytwierdzone do obracającego się walca. Dzięki takiej konstrukcji jest to wentylator wąski i nie zajmuje dużo miejsca. Wydajność jego pracy dorównuje tradycyjnym wentylatorom.

Nasz tekst jest dla Ciebie interesujący? Masz chęć na więcej wątki? Zatem nie ociągaj się i kliknij po więcej w ten link.

Kolumnowe wentylatory stojące są rozmiaru około 1 m. Moc tradycyjnego wentylatora jest przystosowana do średnicy śmigła. Moc wentylatora kolumnowego jest przystosowana do ilości skrzydełek. Wentylatory biurkowe zwykle oferują moc od 20 do 40 W. Wentylatory stojące z kolei od 40 do 60 W.

Wentylatory zwykle posiadają parę ewentualnych ustawień prędkości nawiewu. Przez to moglibyśmy łatwo modyfikować szybkość obrotu śmigła lub skrzydeł. W taki sposób regulujemy siłę nadmuchu. Większość wentylatorów posiada regulację kierunku nawiewu.