Jaki rodzaj kotła idealny będzie do domu jednorodzinnego?

Wybór pieca centralnego ogrzewania ma niezwykle duże znaczenie dla komfortu wszystkich mieszkańców domu oraz dla kosztów użytkowych domu. Bardzo ważnym aspektem wyboru pieca będzie jego typ a także specyfika zasilania pieca i dodatkowe funkcje.
Gdy kupujemy piec CO trzeba mieć świadomość tego, żeby tego typu zakup był prawidłowo zaplanowany i dopasowany do indywidualnych zapotrzebowań.

cement

Źródło: pixabay.com
Sposób zasilania pieca jest to pierwsza sprawa, na którą należy zwracać uwagę zanim kupimy kocioł. Rodzaj paliwa, jakim zasilany jest kocioł będzie miał wpływ na ceny ogrzewania i na komfort obsługi konkretnego pieca. W wolnostojących domkach najczęściej montuje się kotły na gaz, piece na pellet lub piece na ekogroszek. Kotły gazowe są to jedne z najpopularniejszych kotłów, które używane są w domkach jednorodzinnych. Tego typu piece gwarantują optymalną temperaturę we wszystkich pomieszczeniach i są ponadto niezwykle komfortowe w obsługiwaniu. Gazowe kotły nie wytwarzają zanieczyszczeń w kotłowni i w bardzo prosty sposób mogłyby być rozbudowywane. Funkcjonalność pieców gazowych porównywalna jest z funkcjonalnością pieców elektrycznych. Jednak kotły gazowe odróżniają od pieców elektrycznych o wiele niższe koszty eksploatacji. Piece gazowe są dostępne w dość różnorodnych cenach. Cena zakupu waha się od 5 do 15 tysięcy i jest to zależne od mocy oraz specyfiki kotła.

piec
Piece na pellet należą do coraz popularniejszych wariantów kotłów, które cechują się dosyć niskimi kosztami eksploatacji. Zazwyczaj takie piece posiadają automatyczne podajniki oraz niezwykle olbrzymie zbiorniki paliwa. W wolnostojących domkach sprawdzą się tak piece z podajnikiem ślimakowym jak i z podajnikiem pneumatycznym.

Jedyną niezwykle ważną niedogodnością do stosowania takich kotłów jest konieczność posiadania dość znacznej przestrzeni magazynowej, w której będzie gromadzone paliwo.

Zaabsorbowała Cię prezentowana kwestia? Kliknij zatem ten link oraz zobacz więcej na stronie (http://przyparku.com.pl/inwestycje-deweloperskie-wroclaw). Zamieszczone tam materiały również Cię niezwykle zaciekawi!

Opał, który spalimy w trakcie jednego sezonu zająć może kompletne pomieszczenie lub może być umiejscowione w pojemniku zewnętrznym.