Jaki kompresor wybrać do domowych prac a który do malowania?

Zdarzy się czasami sytuacja, że trzeba napompować koło w samochodzie lub materac na przyjazd gości. Pompowanie zwykłą pompką może nam zająć bardzo wiele czasu. Idealne będzie tutaj urządzenie, jakie pomoże nam nie tylko przy tego typu czynnościach, lecz również przy wielu różnych, w większym stopniu wymagających zadaniach.
Kupując kompresor musimy zwrócić uwagę na jego pojemność.

kompresor

Źródło: pixabay.com
Jeśli pojemność będzie za mała, będzie zmuszało to do ciągłego napełniania butli. Jeżeli natomiast będzie za duża, w takiej sytuacji będzie to miało wpływ na wagę urządzenia. Do prac domowych powinien nam wystarczyć taki o pojemności dziesięciu litrów. Do piaskowania bądź malowania wymagać będziemy kompresora o pojemności około pięćdziesiąt litrów. Im większa efektywność kompresora, tym naturalnie lepiej. Powinna być ona jednak dostosowana do realizowanych zadań. Urządzenia te wytwarzają dość duży hałas.

Nasz link do strony (https://bryksy.pl/inwestycja/krakovska) zaskoczy Cię niebywale pozytywnie. Wyszukasz tam ogrom drobiazgowych informacji. Zatem nie ociągaj się i wejdź tam!

Cenione są więc narzędzia ciche w okazyjnej cenie. W sprzedaży dziś są kompresory, które generują hałas akceptowalny dla naszego ucha. Istotny jest również czas nabijania butli. Daje znać użytkownikowi po jakim czasie pojemnik zostanie napełniony.

wykończenie

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Kompresory można dzielić na dwa typy: tłokowy i membranowy. Kompresor tłokowy nie jest dzisiaj szczególnie popularny ze względu na to, że prędko się nagrzewa oraz wolno ochładza. Pod wpływem temperatury skraplająca się para, mogłaby zostawić kleksa przy malowaniu. Przy kompresorze membranowym, dzięki wyeliminowaniu tłoków, znajduje się w nim mniejsza ilość elementów mechanicznych. Powietrze pompowane jest przy użyciu półprzepuszczalnej membrany. Za pomocą tego narzędzia można pracować dłużej bez przegrzania. Olejowy kompresor wymaga nasmarowania sprężarki odpowiednim olejem, który musi być co jakiś czas wymieniany.

Znakomicie nadaje się do prac z narzędziami, w jakich często załączana jest sprężarka. Takie urządzenie używane jest przez profesjonalistów do narzędzi pneumatycznych lub w samochodowych warsztatach.