Jaki kominek wybrać?

Każdy budujący w dzisiejszych czasach nie wyobraża sobie domku bez kominka w środkowej części salonu wydzielającego przyjemne ciepło oraz nastrojowe blaski ognia. System nagrzewania kominkowego ma jednakże minusy oraz zalety.

w biurze projektowym

Autor: Green Office Engro
Źródło: http://www.flickr.com
Kominek z wodnym płaszczem to kominkowy wkład jaki w swojej zewnętrznej obudowie ma zbiornik na czynnik grzewczy, tzw. płaszcz wodny. Nagrzany czynnik grzewczy płynie do układu CO w domu po czym ogrzewa pomieszczenia grzejnikami.
Fajnym rozwiązaniem może być narożny kominek. Umożliwia on oglądanie płomienia z paru stron. Dlatego bardzo często umieszczany jest na granicy wnętrz. Staje się wtenczas główną osią, dookoła jakiej toczy się życie w strefie dziennej. Tak kominek otwarty, jak też kominek zamknięty będą mieć swe atuty. Na otwarty kominek należy się zdecydować wtenczas, gdy ma on pełnić jedynie funkcje estetyczne, a nie stanowić dodatkowe źródło ciepła. Gorejące drewno, niezasłonięte szybą posiada niewątpliwe atuty estetyczne, jednak w trakcie takiego spalania w pomieszczeniu pozostaje mało energii w postaci ciepła. Kominek zamknięty – może troszkę mniej urokliwy – jest pod tym względem znacznie bardziej ekonomiczny. Świetnie sprawdzi się w roli ponadplanowego źródła ogrzewania. Przy czym można nim ogrzewać nie tylko strefę, w której się znajduje, ale nawet cały budynek.

Szalenie nam miło, że powyższy artykuł zostawił po sobie przyjemne wrażenie. Mamy zamiar namówić Cię do nowej witryny – tam można zobaczyć również (https://dekorianhome.pl/farba-akrylowa-do-scian) inne fakty.

Powinniśmy wynająć wypróbowanych fachmanów, którzy przywiozą z sobą odpowiednie przybory jak też dodatki takie jak sznur kominowy.

Ażeby kominek mógł pracować skutecznie, powinien być rozpalany na pełnej mocy. Zaś to znaczy, że musi posiadać zdolność akumulowania ciepła — bądź to w obudowie, bądź w zewnętrznym zbiorniku.