Jaki garaż pobudować?

Mając własny dom i własną parcelę, wielu z nas ma pojęcie, że będzie mieć garaż do swego samochodu. Czemu? Ponieważ nikt nie pragnie, by jego auto stało pod chmurką, jeżeli posiada miejsce na postawienie garażu.

Postój pod chmurką to przede wszystkim oskrobywanie szyb każdej zimy, bądź wiosny, po chłodnym poranku, oprócz tego ogromniejsze ryzyko tego, że ktoś nasze auto (zabudowy busów) ukradnie. Posiadanie własnego garażu ma też mnóstwo innych atutów, lecz na tym koncentrować się dziś nie będziemy.

Czy masz ochotę może mieć link do strony okna otwierane na zewnątrz, gdzie oczekują na Ciebie nowe teksty? Myślimy, że spodoba Ci się nasz portal.

Na rynku istnieje kilka typów garaży, które można postawić na swej działce, na przykład garaż drewniany, blaszany czy garaż z płyt warstwowych.

garaż z płyt warstwowych
Autor: Libet
Źródło: Libet
Garaż blaszany to na pewno najtańsza oraz najprostsza konstrukcja. Osiągalny w szeregu rozmiarów, tak że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. W modnych „blaszakach” parkuje się wszelkie rodzaje pojazdów, nawet te dostawcze. Garaże blaszane to koszt już od tysiąca złotych, dzięki temu każdego na taki garaż stać. Garaże blaszane są też bardzo proste w montażu – starczy je odpowiednio skręcić. Jednak garaż blaszany nie zapewnia nam izolacji przez ziąbem i jeżeli wjedziemy wilgotnym wozem do niego, a na zewnątrz jest mróz, prawdopodobnie będziemy musieli oskrobywać szyby. Garaż modułowy jest w swej konstrukcji trochę do garażu z blachy podobny, jednakże kosztuje zdecydowanie więcej. Ceny takich garaży zaczynają się od paru tysięcy złotych.

Jednak są o wiele lepsze, gwarantują dobrą izolację, bowiem ściany zrobione są ze specjalnej płyty złożonej z dwóch blach powiązanych grubą izolacyjną warstwą. Do takich garaży częstokroć montuje się całą automatykę rozwierania bramy wjazdowej.