Jaki dach najlepiej wybrać na własny dom?

Kiedy oglądamy w biurze architektonicznym przygotowany projekt domu, to musimy zwrócić uwagę m.in. na pokrycie dachowe. Ważny jest także typ i kształt pokrycia dachowego, gdyż powinien się nam nie tylko podobać, lecz powinien także odpowiadać wszystkim oczekiwaniom lokacji działki.
Pracownie architektoniczne oferują bardzo dużo przygotowanych projektów.

Posiadają one dużą gamę rozwiązań technologicznych i wizualnych. Projekty te są tak opracowane, żeby mogły odpowiadać różnym rozmiarom budżetu i oczywiście gustom klientów. Podczas przeglądania katalogów z projektami, rzadko poświęcamy odpowiednią ilość zainteresowania na to, jaki dach był wykorzystany przez projektanta.

Jeśli po przeczytaniu tego postu w dalszym ciągu masz dodatkowe pytania, to zobacz oprócz tego to ważne omówienie (http://www.klima-g.pl/montaz/) – są w tamtym miejscu zbliżone informacje.

Należy jednak wiedzieć, że to właśnie materiał, z którego był stworzony dach wyznacza wygląd oraz trwałość, oraz odmienne zagadnienia. Są nimi dla przykładu poziom hałasu oraz ciepło.

panorama - mieszkanie

Autor: Oto Polska Blog
Źródło: http://www.flickr.com
element pompy cieplnej

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
dach

Autor: POLBRUK
Źródło: POLBRUK
Warto zatem wybrać surowiec, który będzie wytrzymały na oddziaływanie czynników pogodowych, długowieczny i mrozoodporny. Tego typu zapotrzebowanie spełnia chociażby dachówka ceramiczna. Ważne jest to, że od materiału pokryciowego i zastosowanej izolacji zależeć będzie temperatura na poddaszu. Z tego też powodu jeśli nie chcemy, żeby zimą ciepło ulatniało się z tego miejsca a latem nie było zbyt ciepło, to powinniśmy dobrać stosunkowo ciężki materiał, który nie będzie pozwalać na zbyt łatwe przenikanie ciepłego i zimnego powietrza.

Najlepszym wyjściem okaże się ceramika w połączeniu z tworzywami z wełny mineralnej o odpowiednich grubościach. Otrzyma się w ten sposób zarówno izolację akustyczną jak i cieplną. Są one bardzo ważne dla wygody domowników.