Jaka podłoga jest doskonała do salonu i z czego może być wykonana?

Zazwyczaj po wejściu do jakiegokolwiek pomieszczenia widzimy na początku jego podłogę. Mogłaby być ona stworzona za pomocą np. terakoty lub materiałów drewnopochodnych. Przy jej wykonywaniu najbardziej istotne jest to, aby była odporna na różnorodnego rodzaju uszkodzenia, czyli żeby mogła posłużyć przez wiele lat.

ekipa budowlana
Autor: Dennis Adams
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku domów prywatnych zazwyczaj wykorzystuje się przeróżne materiały do różnych pomieszczeń. Dla przykładu w salonie podłoga musi móc zapewnić izolację cieplną dla nóg oraz być szybka przy sprzątaniu. Istotna jest stosownie wysoka wytrzymałość na ścieranie oraz zawilgocenia.

Podoba Ci ten materiał? Ekstra, ale kliknij jeszcze tutaj – zobaczysz w tamtym miejscu bardzo użyteczny tekst, który też będzie dla Ciebie wartościowy.

Dlatego też warto jest dobierać produkty renomowanych wytwórców, do których z pewnością można zaliczyć (wejdź-> jeszcze więcej). Jeśli zdecydujemy się na podłogę drewnianą, należy dobrać taką, która jest wykonana z twardych gatunków drewna, np. dębu czy jesionu. Do wnętrz o mniej widocznym natężeniu ruchu można by także dobrać mniej kosztowne gatunki, chociażby klon czy olchę. Znakomicie sprawdzą się choćby w sypialni, gdzie przeważnie chodzimy w miękkim obuwiu.

Jeśli mamy ogrzewanie podłogowe, trzeba mieć w pamięci, żeby pod podłogę położyć odpowiednie podłoże mające grubość od 1,6 do 3 mm. Wspomniana firma produkuje podłogi, które znakomicie się do tego mogą nadać. Przykładowo podłogi z drewna czy też laminowane są doskonałe do salonu, gdyż są proste w sprzątaniu i są bardzo odporne na zarysowania.

Godne uwagi są także podłogi winylowe, które okazują się być bardzo wytrzymałe na uderzenia. Jest to idealne wyjście przy remoncie podłogi, gdyż można by ich używać wprost na istniejącą już podłogę.