Jak zrobić ocieplenie mansardy? Izolacja dachu za pomocą wełny mineralnej

Właściwa izolacja dachu jak też ocieplenie mansardy ma równie duże znaczenie, jak właściwa izolacja termiczna ścian.
Poprzez kiepsko zaizolowany dach może uciekać od 10 do aż 25% ciepłego powietrza.

wykończenia

Autor: Josef Kocmid
Źródło: http://www.flickr.com
Doradzamy, w jaki sposób wybrać surowiec do ocieplenia dachu. Poddasze użytkowe jest szczególnie narażone na wszelkie błędy w sztuce budowlanej.

Nie ma żadnych zastrzeżeń, że to jest rzeczywiście praktyczna oferta, dotycząca cennych artykułów. Zapoznaj się z nią teraz.

Wystarczy przykładowo użycie niewłaściwego układu warstw izolacyjnych, nieciągłość materiału ociepleniowego czy brak prawidłowej paroizolacji, by narazić poddasze na rozwój grzybów, a w końcu gnicie fragmentów więźby. Stąd, by ustrzec się przed koniecznością kosztownej wymiany ocieplenia mansardy, bądź nawet części konstrukcyjnych dachu, powinniśmy zatroszczyć się o ich prawidłowe ocieplenie, zrealizowane najlepiej poprzez przeszkoloną ekipę budowlaną.

Wybierając materiał do izolacji poddasza, musimy mieć na względzie, iż będzie on „wciskany” w powierzchnie między więźbą dachową. Z owego względu tak istotne będzie upewnienie się, czy będzie on mógł je wszystkie dogłębnie napełnić, czy płyty będą dokładnie do siebie przylegały a także czy uda się bez trudu dotrzeć do rogów i załamań. Do tego celu możemy spożytkować na przykład styropian spadkowy – hiperłącze -. Jeżeli surowiec izolacyjny nie spełni owych warunków, efektywność zrealizowanego ocieplenia okaże się daleko mniejsza. Wszelka szczelina w izolacji będzie mostkiem termicznym, przez jaki będzie uciekać ciepło.

Takie problemy wykonawcze przytrafiają się przy stosowaniu wiotkich mat lub płyt ze sztywnych surowców. Twardą izolacją nie łatwo jest napełnić obszary pomiędzy krokwiami.