Jak znaleźć dobrego dewelopera?

Decydując się na kupno nowego mieszkanka musimy przede wszystkim odpowiednio wybrać dewelopera. Dobrze jest upewnić się jak inwestor spełnia rozstrzygnięcia nowych rozporządzeń deweloperskich, czy pomaga klientom z formalnościami związanymi z kredytowaniem a także co może zaoferować poza samym mieszkaniem.

sprawdź naszą ofertę

Autor: Sivi Steys
Źródło: http://www.flickr.com
Od doboru mieszkania do przyjęcia kluczy wiedzie nierzadko długa droga, w związku z tym musimy przede wszystkim uzbroić się w wytrwałość, a po drugie dokładnie zbadać oferty deweloperów. Przy weryfikowaniu dewelopera dobrze jest brać pod uwagę jeszcze inne tematy: pierwszy z nich tyczy się tego, w jaki sposób pomaga on swoim klientom w staraniach o kredyt, drugi zaś tyczy się wyboru dewelopera, który zadba o swego mieszkańca nie jedynie przed zakupem, ale także potem. Kupno domu to niemały koszt który często finansuje pożyczka bankowa zaciągnięta na 30 lat. Program rabatowy który proponują deweloperzy własnym rezydentom nierzadko umożliwia zakup oprzyrządowania AGD, sprzętów czy płytek.

Trzeba również zwrócić uwagę na to, w jaki sposób inwestor inspektor nadzoru warszawa spełnia rozstrzygnięcia regulacji deweloperskiej, która zaczęła obowiązywać 29 kwietnia br. Jej podstawowym zamiarem jest wzrost bezpieczeństwa ustawodawczego a także finansowego osób kupujących mieszkania. Zrealizowanie tych regulacji opierać się będzie na trzech rozwiązaniach: rachunku powierniczym, umowie deweloperskiej a także prospekcie informacyjnym. Ten ostatni składa się z dwu fragmentów: pierwszego, ogólnego, w którym znajdzie się opis inwestycji, jej stan prawny a także harmonogram robót budowlanych. W drugim : dane tyczące się wybranego mieszkania.

Ustawa wymaga od dewelopera, żeby zaprezentował klientowi tzw. prospekt informacyjny, który obejmuje informacje prawne a także pieniężne o tak inwestycji jak również deweloperze. Umowa deweloperska zostaje sporządzana w towarzystwie rejenta, jej koszty pokrywają po połowie deweloper i klient. Żądania nabywcy wypływające z umowy zostają wówczas wpisane do księgi wieczystej mieszkania.Teraz, kiedy już wiemy na co zwrócić uwagę, starczy wpisać w wyszukiwarkę sformułowanie mieszkanie Wrocław (kiedy poszukujemy mieszkania w okolicy Wrocławia), a niechybnie otrzymamy całe mnóstwo wyników – na przykład taki .