Jak zaaranżować wnętrze, żeby było przyjemne dla wszystkich lokatorów?

Obecnie w aranżacji przestrzeni przoduje garść trendów, które dobrze znać, aby urządzić swoje gniazdko w sposób nowatorski i modny. Po dłuższej nieobecności w nowej, odświeżonej formie do łask wróciły fototapety. Sporo aktualnych modeli to raczej fototapety do pokoju dziennego czy sypialni, ale wzory zdobiące pokój dziecinny też uda się kupić. Mnóstwo sklepów www przygotuje nam wybraną przez nas ilustrację na wymiar, jaki tylko chcemy.

pomieszczenie

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze jest pomyśleć, czy będziemy pokrywać fototapetą całą ścianę czy tylko jej fragment. Fototapeta dla dzieci musi być miła dla oka i barwna, lecz nie możemy także przesadzić, szczególnie gdy w pokoju jest już sporo akcentów kolorystycznych. Postacie ze znanych bajek będą ożywiać pokój, ale zastanówmy się czy kiedy nasza pociecha podrośnie, fototapeta dla dzieci nie stanie się za bardzo infantylna, np.

Intryguje Cię kwestia podnoszona w tym artykule? Przeczytaj ponadto także inne pokrewne treści – po prostu wejdź tutaj (http://www.radochygospochy.pl/dom/meble/zestawy-stoly-i-krzesla).

dla nastolatków. Na pewno niegasnącą popularnością cieszą się duże obrazy albo tryptyki. Jeżeli tylko dopasujemy je do wnętrza, będą ponadczasową ozdobą.

Jakiś czas temu w modzie były krajobrazy, teraz dużo motywów to obrazy kwiaty albo wybiórcze elementy architektury – obrazy z kwiatami. Klasyczne reprodukcje dopasowane do typu pomieszczenia na pewno będą cieszyć oko przez lata i nie wyjdą z mody. Sporo sklepów stacjonarnych i sieciowych ma w swojej ofercie też naklejki na ściany. Są świetną alternatywą do ozdób takich jak obrazy kwiaty (możemy je zamocować bez robienia dziur w ścianach) i zdjąć szybciej niż fototapety. Można kupić naklejki tematyczne, ciekawe grafiki czy ładne powiedzenia.

Zdania można dopasować do charakteru pokoju, jest ogromny wybór cytatów pasujących do kuchni lub ogólnie – do całego domu. Naturalnie, rozmiar także można dobrać do własnych potrzeb. Czasy, gdy ściany mieszkań ozdabiały jelenie na rykowisku czy kaskadowe wodospady, których autor był zupełnie nieznany, a fragment wolnej przestrzeni zastawiany był stolikiem z serwetką i kwiatkiem, dawno już odeszły w niepamięć. Obecnie docenia się raczej swobodę wolnej przestrzeni, ozdoby, jakie nie są siedliskiem kurzu i dekoracje, jakie można łatwo zmienić albo całkiem zdjąć.