Jak zaadaptować strych na lokal mieszkalny?

Stary strych możemy wykorzystać jedynie do składowania rzeczy bądź zmienić go w niezwyczajne mieszkanie.
Lokal mieszkalny na strychu to niemałe wyzwanie, bo nie każde poddasze możesz łatwo przystosować do naszych potrzeb.

izolacja z pianki

Autor: Aiko, Thomas & Juliette+Isaac
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby adaptacja poddasza nie sprawiała nieoczekiwanych problemów, przed renowacją warto skontrolować stan poddasza. Ocieplić je – idealna będzie izolacja z pianki. Warto też zwrócić się po pomoc do ekspertów – konstruktora oraz architekta.

Zainteresował Cię nasz post? Zapraszamy Cię więc jeszcze dalej (https://bautec-lodz.pl/) – do naszej następnej witryny. Tam czekają na Ciebie zajmujące teksty.

domek z użytkowym poddaszem nadal jest najpopularniejszym rodzajem domu budowanego w naszym kraju. Poddasza kuszą nietypową przestrzenią, oryginalnym klimatem, nostalgiczną wizją nastrojowego strychu. W trakcie przystosowania poddasza na mieszkaniowe cele ważne będą: stan więźby oraz stropu, możność ocieplenia połaci, zbudowania nowej podłogi, „przedłużenia” instalacji jak też oświetlenia wnętrz. Poradzenie sobie z adaptacją mansardy na pewno przyniesie nam mnóstwo zadowolenia.

części

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com
Aby mieszkanko na strychu było komfortowe, średnia wysokość całego pomieszczenia nie może być mniejsza niż 220 cm. Jeżeli na mansardzie pozostawimy widoczną więźbę dachową, to ze względu na wygodę, wielkość wnętrza liczona od posadzek do jętek konstrukcyjnych w świetle, to jest po ułożeniu warstewek podłogowych, nie powinna być mniejsza niż 220 cm. Gdy trzeba będzie dla uzyskania odpowiedniej wysokości podnosić dach, co jest technologicznie realne, znacznie pogmatwa to prace oraz podwyższy koszt całego procesu przystosowania mansardy.

Planując powierzchnię użytkową poddasza, powinniśmy się liczyć ze zwiększeniem obciążenia stropu niższej kondygnacji poprzez nowe warstwy podłogowe, ściany działowe, a również meble i urządzenia.