Jak wybrać działkę budowlaną?

Dobór działki jest to najpoważniejsza decyzja poprzedzająca budowę domku. Jeśli będzie dobrze przemyślana, ustrzeżemy się wielu niekoniecznych kłopotów.
Z zakupem parceli bywa tak jak z przetargami publicznymi, nierzadko decydującą rolę odgrywa koszt.

Rozlicz się przez internet

Autor: Maurice Velati
Źródło: http://www.flickr.com
Czynników, które winniśmy wziąć pod uwagę nabywając własny grunt jest jednakże dużo więcej, a rozwaga i dociekliwość są w tej kwestii pożądane. Co z tego, iż pobudujemy wyśniony domek, jeśli jego umiejscowienie okaże się nietrafione – wraz z roztopami wiosennymi podmywać nas będą wody gruntowe, obok wyrośnie problematyczna wytwórnia, natomiast codzienny dojazd do pracy okaże się udręką.
Punkt gdzie stanie nasz domek powinno mieć w sobie to „coś”, co sprawia iż czujemy, iż pragniemy tutaj bywać, iż będzie to przestrzeń jedyna w swoim rodzaju. Szukajmy tego co starożytni nazywali genius loci. Kiedy bowiem już w momencie zakupu dostrzegamy w parceli wiele mankamentów, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że z upływem czasu będą nam one coraz bardziej przeszkadzać. Przespacerujmy się po okolicy, porozmawiajmy z mieszkańcami pobliskich rezydencji, obserwujmy uważnie toczące się dookoła życie. Taki zwiad dam nam także odpowiedź na pytanie czy w pobliskim otoczeniu nie ma rzeczy uciążliwych dla mieszkańców. Lepiej dowiedzieć się zawczasu, że zaraz obok działa fabryka chemiczna względnie znajduje się nielegalne wysypisko śmieci.

Kolejny krok to przejrzenie miejscowego planu przestrzennego zagospodarowana, który odpowie nam na pytanie czy w miejscu, jakie wyselekcjonowaliśmy możemy wybudować dom jednorodzinny, a jeżeli tak to jakie muszą być jego tzw. parametry.

Poznaj moje www (https://bazalt.pl/kopalnia-wilkow/oferta/kruszywa-do-betonu/). Tam znajdują się jedynie najlepsze produkty. Jeśli masz jakieś wątpliwości, to z przyjemnością z Tobą porozmawiamy.

/J]