Jak urządzić hurtownię z owocami?

Hurtownie z owocami trudnią się dystrybucją świeżych owoców i jarzyn przez cały rok. W związku z tym bardzo istotną rolę gra tu zarówno właściwy transport produktów, jak również sposób ich przechowywania, który zapewni zachowanie ich świeżości przez długi czas.
Jak zatem powinna wyposażona być hurtownia warzyw i owców? Najważniejszym elementem, jeżeli chodzi o wyekwipowanie hurtowni owoców będzie zapewnienie środków pozwalających na magazynowanie produktów, zatem sprzętu zapewniającego obniżenie temperatury.

firma budowlana

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
wózki transportowe

Autor: Szymon Sieciński
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim powinno się w tym miejscu wskazać na tego rodzaju rozwiązania jak: agregaty chłodnicze, urządzenia nadmuchowe, śluzy (wnętrze uniemożliwiające nagłe zmiany temperatury). Za najbardziej rozpowszechnione wyjście powinno się uznać komory chłodnicze wyekwipowane w stosowne chłodnicze agregaty.

Jeżeli zaintrygował Cię ten artykuł, sprawdź przykłady (https://www.invado.pl/produkty/drzwi-techniczne) umieszczone tutaj. Na pewno znajdziesz tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

Takie komory umożliwiają ustawienie opcjonalnej temperatury i tym samym zapewniają wysoką jakość, jeżeli chodzi o warunki składowania. W podobnych pomieszczeniach magazynowane mogą być nawet niezwykle wymagające gatunki owoców, co pozwala na handel egzotycznymi produktami.

kraków

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Mówiąc o wyposażaniu hurtowni należy też powiedzieć o rozwiązaniach umożliwiających magazynowanie produktów a także przygotowanie ich do sprzedaży.oceń firma budowlana małopolska firma budowlana małopolskaZ pewnością konieczny jest tutaj wybór przydatnych regałów wykorzystywanych na magazynie.

Do składowania owoców zaleca się regały z metalu, jakie równolegle są bardzo solidne i odporne na wysokie obciążenia. Jednocześnie tego rodzaju regały są bezproblemowe do utrzymania w schludności. Hurtownię taką trzeba także wyposażyć w wózki transportowe.