Jak układać podłogi winylowe i co one zapewniają?

Obecnie podłogi wyprodukowane z winylu są jeszcze częściej spotykane. Mogą być wyprodukowane z pięciu warstw, dzięki czemu gwarantują odporność na działanie wody, dźwiękochłonność oraz są niezwykle odporne na uderzenia.

podłogi winylowe

Autor: Stiga
Źródło: Stiga
Znajdująca się na górze warstwa jest niezwykle dużej jakości oraz powinna zapewniać ochronę przed plamami czy porysowaniem. Powinna ponadto ułatwiać czyszczenie podłogi oraz nadawać jej naturalny wygląd. Następnie jest warstwa dekoracyjna, która tworzona jest przy użyciu szczególnej techniki drukarskiej. Innowacyjne podłogi winylowe mają również bardzo odporny winylowy rdzeń, jaki dzięki właściwościom wodoodpornym oraz dźwiękoszczelnym stanowi niejako szkielet takiej podłogi. Następna warstwa odpowiada za stabilizację wymiarową.

Sympatykom dokładnej informacji zalecam ten link, gdyż nie dość, że traktuje on o pokrewnej kwestii, to wykonuje to też w niezwykle zajmujący sposób. Kliknij i zobacz!

Jest ona wykonana przy użyciu włókna szklanego. Końcową warstwą jest bardzo wytrzymałe w wypadku uderzeń, podłoże winylowe. Ma ono na celu zapewnić ochronę przed wyginaniem płyty podłogowej.

Przed położeniem podłogi winylowej niezwykle istotne jest dokładne wymierzenie pomieszczenia. Przy przeprowadzaniu tej czynności trzeba mieć na uwadze kierunek, w którym będzie ułożona podłoga. Nie mniej ważny jest też rodzaj podłoża. Od należytego montażu podłogi zależny jest rezultat końcowy czynności montażowych. Należałoby wspomnieć o tym, że podłogi winylowe zaliczają się do tak zwanych podłóg pływających oraz trzeba je układać na stabilnym podłożu (cementowym czy drewnianym). Przy montowaniu podłóg winylowych można by stosować samopoziomujące masy cementowe albo plastyczne masy szpachlowe. Niezwykle ważne jest sprawdzenie wilgotności podłoża.

Warto też skontrolować jakość warstwy przeciwwilogociowej. Tego typu podłogi bardzo ładnie mogą wyglądać w gabinecie czy też jakimś pokoju dla gości.