Jak samodzielnie zrobić montaż klimatyzacji? Czy jest to rzeczywiście możliwe? Sprawdź, jak to wygląda

Marzysz o klimatyzacji w domu? Pragniesz nie przejmować się nawet najbardziej nieznośnymi upałami? Jeśli tak, korzystnie zainwestować we właściwy sprzęt. Jednocześnie możesz sam zdecydować się na montaż klimatyzacji. Zobacz, o co w tym chodzi?

klimatyzacja w pomieszczeniu

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście, wielu z nas nie będzie się tym samemu zajmować, tak więc w tejże sytuacji należy wynająć odpowiednią firmę, jak montaż klimatyzacji warszawa. Dla chcących jednak nic trudnego, co potwierdzi nasza instrukcja. Na początek należy przygotować właściwe narzędzia. Właściwa wiertarka to podstawa. Jeśli nie posiadamy takowej w domu, a nie planujemy zakupić jej jedynie z powodu tej okazji, to możemy wypożyczyć wiertarkę z wypożyczalni. Jest jeszcze alternatywa w postaci młotka albo przecinaka. Jednocześnie należy posiadać też śrubokręt oraz klucz imbusowy, oraz miarkę i poziomice.

W tym momencie, mamy już odpowiedni klimatyzator oraz wszystkie ważne narzędzia. W kolejnym etapie trzeba podjąć decyzję, w jakim miejscu co ma być zamocowane. Nasz klimatyzator (zobacz) jest złożony z dwóch jednostek: zewnętrznej i wewnętrznej. Zasada montażu jest dość logiczna: jednostkę wewnętrzną powinniśmy zainstalować tak, by chłodne powietrze rozchodziło się swobodnie po pomieszczeniu, zaś jednostkę zewnętrzną jak nazewnictwo wskazuje, trzeba zamontować na zewnątrz. To dosyć ciężki etap. Jeżeli chodzi o rurki freonowe, to po zamontowaniu jednostki wewnętrznej, przystąpmy do kolejnego kroku, którym jest montaż specjalnego korytka. Tam znajdą się rurki i przewody elektryczne.

Ten bardzo unikalny serwis (https://www.domanski.com.pl/wewnetrzne-schody-drewniane-realizacje/) opisuje podobną kwestię, co tekst, który w tym momencie widzisz. Jeśli Cię on interesuje, kliknij tu!

Rurki powinny być właściwie zaizolowane, a później przeprowadzone przez ścianę. Muszą być rozmieszczone w korytku, tak by nie były za bardzo powyginane.

budynek i klimatyzacja

Autor: CWCS Managed Hosting
Źródło: http://www.flickr.com
Następnie trzeba zrobić podłączenie elektryczne. Przed instalacją powinniśmy zwrócić uwagę na wymogi bezpieczeństwa. Jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną łączymy kablem elektrycznym, który powinien być dołączony do zestawu. W czasie podłączenia powinniśmy zastosować się do znaków na skrzynce zaciskowej, czyli znaleźć odpowiedniki kolorystyczne oraz przewody zarządzania pompą ciepła. Na koniec pozostaje odpowietrzanie, najtrudniejszy etap, gdyż wymaga stosowania fachowego sprzętu. Tym sprzętem jest pompa próżniowa. Działanie to powinno wyeliminować wilgotne powietrze z wymiennika ciepła z wewnętrznej jednostki, gdyż może być bardzo szkodliwe dla funkcjonowania klimatyzatora.