Jak powinno wyburzać się budynki? Dlaczego do tego zadania koniecznie powinniśmy zatrudnić profesjonalną firmę?

Wydaje się, iż burzyć jest łatwiej niż coś zbudować. Kto jednakowoż tak twierdzi jest w błędzie, ponieważ żeby dobrze burzyć powinniśmy wiedzieć w jaki sposób. Definicyjnie końcowym efektem wyburzania jest zlikwidowanie konstrukcji budowlanej i musimy potwierdzić, iż to dosyć niszowy dział budowlanych robót.

Rozbiórka, bo tego typu słowo stosowane jest w Prawie budowlanym, wywodzi się z okresów, gdy domy się rozbierało, i to w sposób jak najbardziej skrupulatny – deska po desce, natomiast materiały, jakie pochodziły z tego zadania ponownie były wykorzystywane (zapoznaj się z ofertą firmy Mega – Pol). Więc jak roboty wyburzeniowe to można mówić przede wszystkim o budynkach tradycyjnych, które są wzniesione z drewna, murowane na zaprawie wapiennej czy cementowo-wapiennej. Po wynalezieniu cementu i jego coraz bardziej powszechnym użyciu standardowa rozbiórka stała się bardziej pracochłonna, zaś w sytuacji betonu oraz żelbetu, jak najbardziej ekonomicznie nieuzasadniona.

rozbiórka

Autor: stephen jones
Źródło: http://www.flickr.com

Takich konstrukcji nie da się normalnie rozbierać, ażeby je zniszczyć powinniśmy kruszyć, rozcinać, obalać i oraz wysadzać w powietrze. Jeżeli mowa o wyburzaniu to nie możemy zapominać o demontażu, czyli o czymś odwrotnym niż montaż.

Udało nam się zwabić Twoją uwagę naszym ciekawym opisem? Świetnie. W takim razie zapraszamy – kliknij w link folia budowlana i przejdź do następnej witryny po szczegóły.

Nie każdą jednakowoż konstrukcję zmontowaną uda się zdemontować, choćby z powodu łączenia montowanych elementów. Demontować możemy elementy niezwiązane monolitycznie, przykładowo przęsła, pomosty lub konstrukcje stalowe. Nie uda się więc zdemontować bloku mieszkalnego, jaki był zmontowany z prefabrykatów . W systemie wielkoblokowym, wielkopłytowym albo szkieletowym elementy i płyty złączone są ze sobą zbrojeniem pętlicowym zalanym betonem. Warto pamiętać, że wyburzanie to z pewnością sztuka. Niestety, podejmują się czasami tego zadania osoby, które są nieświadome niebezpieczeństw. Tak więc zdarza się, że pozornie roboty proste, wykonane są przez dyletantów, którzy swoimi działaniami mogą doprowadzić do znaczących tragedii.

Miejmy na uwadze więc, że jeśli idzie o wyburzanie najbardziej często najkorzystniej zatrudnić profesjonalną firmę. Wyburzanie bowiem tylko pozornie wydaje się łatwe, rzeczywiście potrzeba fachowości, profesjonalizmu i na pewno dużej wiedzy. Na szczęście są firmy, jakie jesteśmy w stanie wynająć do takiego rodzaju zadań i to w każdej części naszego kraju, jak wyburzenia Śląsk.