Jak powinniśmy grodzić nasze podwórka? Czy są jakieś ciekawe techniki, które warto zastosować?

tworzywo i kształt naszej bramy na pewno muszą pasować do stylu domu, równocześnie musi także być dopasowana do charakteru otoczenia i sąsiednich zabudowań. Nie zapominajmy równocześnie, że ogrodzenie jest zależny od miejsca, w którym będziemy mieszkać. Nie przez przypadek w końcu inaczej ogrodzenie prezentuje się na terenach na wsi,odmiennie w mieście.

Ogrodzenie spełnia tak naprawdę dwie ważne funkcje. Pierwszą z nich jest zaznaczenie naszego stanu posiadania.

Masz chęć poznać więcej interesujących informacji na opisywany temat? To poczytaj szczegóły (http://www.zielonaprzestrzen.pl/), które właśnie takie informacje posiadają.

To też środek fizyczny zabezpieczenia naszej ziemi, tego typu funkcje może spełniać niemal każdy rodzaj bramy, jak płoty ogrodzeniowe lub inne typy, jak ogrodzenia panelowe. Co ciekawe, już przed laty tak było, określoną funkcję tego typu granicy spełniał przykładowo wał, albo porozstawiane w linii słupki lub kopczyki z kamieni. Dodatkowo, inaczej hodowana roślinność, trochę inny porządek, to już znak, że mamy do czynienia z prywatną własnością. Technicznie więc środki wykorzystywane do ogrodzenia odpowiednie są do naszej potrzeby bezpieczeństwa. Zobacz też .

dom z płotem

Autor: Montgomery County Planning Commission
Źródło: http://www.flickr.com

To naturalnie zależy od konkretnego miejsca. W bogatych krajach Europy, jak Holandia czy Anglia jedyną granicą jest trawnik albo żywopłot. To znaczy, że znajdujący się tam mieszkańcy inaczej niż my mogą oceniać swoje zagrożenie. Nie można jednak również zapominać o tym, że nieco inaczej mogą podchodzić oni do kwestii bezpieczeństwa, na przykład jest tam bardzo rozwinięty monitoring. Dość często w planach miejscowych można nakazać, żeby budować bramy ażurowe. Można zabraniać także często stawiania bram powyżej 0,5 metra nad terenem, co wynika naturalnie z wymogów estetyki, jednak również z konieczności chronienia ekosystemów, ponieważ całkowite mury mogą przeszkadzać w przemieszczeniu się małych zwierząt.

W takiej sytuacji w ogrodzeniu mamy szansę wykonać tylko zupełne odcinki zupełnego muru, na przykład, jako filary w narożnikach lub przy furtce ogrodzeniowej. Może to ciekawe się zaprezentować, kiedyskumulujemy to z ażurowym wypełnieniem, albo roślinnością pomiędzy filarami. Natomiast w osiedlu domów przy ulicy trzeba zwracać uwagę, czy wybierany materiał na ogrodzenie będzie wytrzymały na chlapanie przez pobliskie samochody. W takiej sytuacji lepiej nabyć kosztowniejsze elementy, na przykład klinkier czy betonowa cegła. Możemy również zastosować żywopłot. Jeżeli szukasz najdoskonalszego ogrodzenia, to nie zapominaj o bramy Wrocław ().