Jak unowocześnić murowanie i poczynić przygotowania do murowania?

Istnieją tradycyjne i zaufane sposoby murowania. Praktycznie każdy murarz wie o nich i sam je nieustannie stosuje. Jednak ostatnio pojawiły się nowe sposoby murarskie. Te nowe metody dość mocno czynią łatwiejszym i usprawniają pracę murarza. Toteż wszyscy fachowcy powinni się z nimi zapoznać.

prace murarskie domu

Autor: FRESH PR
Źródło: FRESH PR
Nikt nie przeczy temu, że wznoszenie ścian z pustaków ceramicznych czy tradycyjnych cegieł jest dobrym sposobem. Jeśli komuś to odpowiada, to może nadal ten materiał z powodzeniem stosować. Jednakże dla tych wszystkich, którzy szukają innowacyjnych i szybszych rozwiązań, budowa usługi budowlane wrocław z bloczków silikatowych jest dość dobrą alternatywą dla tradycyjnych metod (zobacz tutaj). Należy spostrzec, że ta nowa metoda bardzo ułatwia pracę i, co najważniejsze, nie wymaga od fachowca żadnych nowych umiejętności.

Murowanie w tym nowym systemie jest szybsze, bo materiał do niego wykorzystywany jest znacznie większy od tradycyjnego. Oprócz tego pustaki nie wymagają stosowania zaprawy w spoinach pionowych za sprawą nowoczesnego złączenia na pióro i wpust. Mimo tego nim zacznie się prace murarskie należy uczynić przygotowania. I tak w pierwszej kolejności trzeba sprawdzić poziomy w narożnikach budynku – Sięgnięcie po poziomą izolację przeciwwilgociową uchroni mury przed wciąganiem wilgoci. Jeśli zamierza się stosować zaprawę ciepłochłonną, to trzeba pamiętać, że temperatura powietrza nie może spaść niżej niż pięć stopni Celsjusza.

I także komponenty przeciwmrozowe należy zastosować wyłącznie do tradycyjnych zapraw. Zrobione zaprawy ciepłochronne są najlepsze do prac murarskich na zewnętrznych ścianach. Te zaprawy są bardzo proste w zrobieniu. Wystarczy iść za wytycznymi wytycznych, które są podane na opakowaniu. Można je zrobić za pomocą mieszadła ręcznego o wolnych obrotach lub w klasycznej betoniarce.
Następnym istotnym etapem przygotowań jest przygotowanie pustaków. Tutaj bardzo ważnym elementem jest problem odpowiedniego zwilżenia. Dzięki temu uniknie się niepotrzebnego wydalania wody przez zaprawę. Przede wszystkim ostrożnym trzeba być w czasie wysokich temperatur, gdyż przyczyniają się one do zmalenia ilości wody.