Jak optycznie powiększyć nasze gniazdko

Planując wnętrze naszego domu zwykle zwracamy uwagę na to, byśmy odnosili wrażenie jak największych przestrzeni, ponieważ w małych wnętrzach najczęściej czujemy się źle – tym bardziej gdy powierzchnię mamy dzielić z innymi osobami .

drzwi szklane

Autor: Villa Glass Studio
Źródło: Villa Glass Studio
Jeżeli posiadamy do dyspozycji względnie mało powierzchni, można wizualnie zwiększyć pomieszczenie. Rozwiązaniem jest szkło w domu na przykład panele szklane – twoja-galeria.eu/9-panele-szklane. Starczy bowiem wstawić między dwoma pomieszczeniami drzwi ze szkła, i od razu przestrzeń zdaje się większą (zachowujemy równocześnie początkową funkcjonalność łączonych pokoi). Przykładem może tu być połączenie gabinetu z salonem. W razie konieczności można gabinet odgrodzić od reszty mieszkania, pozwalając jednak by pracujący tam człowiek mógł w każdej chwili zajrzeć do pomieszczenia za drzwiami. Materiał (meble tapicerowane sklep internetowy) z którego stworzone jest szkło w domu używane do produkcji drzwi to szkło hartowane. Chodzi o to, by używanie drzwi nie stanowiło niebezpieczeństwa. Trudno jest podobne drzwi strzaskać, a jeśli już do tego dojdzie stłuką się na drobniutkie kawałki nie stanowiące niebezpieczeństwa. Szkło w domu może także przybrać formę gustownego żyrandola czy elementów balustrady prowadzącej z najbardziej reprezentacyjnej sfery domu np. na kondygnację gdzie znajdują się pokoje gościnne czy też prywatna część domu. Świetną propozycją zastosowania szkła będzie także oszklona weranda.

szklane dekoracje

Autor: paulr.ca
Źródło: http://www.flickr.com

Nie tylko optycznie zwiększy nam ona pomieszczenie mieszczące się za nią, ale dodatkowo w zimowe dni (o ile jest zamknięta) pomoże nam komfortowo odpocząć, wypić kawę czy delektować się lekturą. Dla tych z nas którzy dysponują troszkę większą przestrzenią do spożytkowania jeszcze lepszym pomysłem może być ogród zimowy, a więc szklane pomieszczenie w którym – dzięki systemowi ogrzewania – możemy hodować przez cały rok roślinki tropikalne. Podobne rozwiązanie na pewno docenimy kiedy spadnie śnieg a my będziemy cieszyć się widokiem dekoracyjnych odmian kaktusów. Naturalnie zastosowań gdzie możemy wykorzystać szkło w domu jest jeszcze wiele. Ogranicza nas tutaj wyłącznie nasza fantazja jak też – w coraz to mniejszym stopniu – wymagania technologiczne wytwórczości szkła. Nie wszystko bowiem da się wykonać z tego surowca. Więcej szkła i o szkle dowiesz się pod tym adresem: .