Jak ogrodzić naszą posesję? Jak wybrać ogrodzenie, które okaże się trwałe oraz bardzo estetyczne?

Ogrodzenie terenu wokół domu może przybierać różną formę, zależnie od tego jaki styl lubimy. Tak więc może być wykonane z metalu albo drewniane, betonowe lub z tworzywa sztucznego, możemy wykonać ogrodzenie, które całkowicie będzie murowane. Warto dokładnie zastanowić się nad tym, które ogrodzenie będzie odpowiednie , bo kupno jest związany ze sporymi kwotami. Nie chcielibyśmy z pewnością zapłacić za płot, a później stwierdzić, że to jednak nie jest to, co chcieliśmy osiągnąć. Najlepsze płoty znajdziemy w wyspecjalizowanych sklepach, jak panele ogrodzeniowe Wrocław.

ogrodzenie

Autor: ht BeverlyLR
Źródło: http://www.sxc.hu
Na wstępie należy wspomnieć o ogrodzeniu z metalu. W grupie tego typu płotów(polecamy producenci ogrodzeń) bardzo dużo jest takich wykonanych ze stali. Dosyć powszechna jest siatka, a to dzięki bardzo dobrej cenie. Często sprzedawana jest w zwojach długich na 15 i 25 centymetrów oraz szerokości – 1 do 4 metra. Drut w takich siatkach chroniony jest przed rdzewieniem warstwą cynkową. Należy ją pomalować co parę lat. Siatka (siatka podtynkowa) powlekana jest całkiem trwała, nie trzeba jej odnawiać, o ile nie zostanie uszkodzona przez nas.

Inne warte uwagi ogrodzenie jest z drewna. Drewno ma wielu zwolenników, ale niestety nie będzie tak długowieczne jak metal. Tak więc, jak nie chcemy zmieniać ogrodzenia co parę lat, surowiec musi być zabezpieczony przed mokrym środowiskiem oraz grzybami. Najlepiej kupić materiał

Ogrodzenie kute

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

zaimpregnowany ciśnieniowo, posiada on wtedy typowy, zielonkawy odcień. Są jednak też impregnaty barwiące na brązowo.

Dość powszechne są ogrodzenia z betonu. Są dostępne gotowe panele z bardzo trwałego materiału surowca, bo wzmacnianego przez wibrowanie betonu. Mogą mieć wygląd tralek, ale dość często są pełne u dołu i ażurowe u góry. Zresztą takie ogrodzenia ażurowe są bardzo powszechne – dowiedz się więcej. Taki element może przybierać czasami bardzo fantazyjne kształty. W naturalnym kolorze beton możemy zamalować właściwymi specyfikami, jednak tego typu ogrodzenie wymaga odnowienia. Możemy tego uniknąć, lecz wtedy musimy kupić panele z zabarwionego na pożądany kolor betonu.