Jak odpowiednio wymienić szybę w kominku?

Szyby kominkowe cechują się okazałą odpornością oraz wytrzymałością. Muszą być skonstruowane z solidnego, wybornego materiału, albowiem muszą być odporne na niesłychanie wysoką temperaturę oraz na mocny nacisk.

Szyba do kominka, podobnie jak podstawa pod kominek, jest więc nadzwyczaj istotną częścią kompletnego kominka. Niekiedy jednak zdoła zdarzyć się tak, iż szyba (effectglass.eu) kominkowa ulegnie uszkodzeniu, na przykład pęknie. W takiej sytuacji bezsprzecznie wypada taką uszkodzoną szybę jak najprędzej wymienić. W jaki sposób zrobić to błyskawicznie, sprawnie, a co najważniejsze porządnie?

Przede wszystkim musimy zamówić nowiuteńką szybę do kominka. Rodzajów kominków, zaś co za tym idzie szyb do kominków, jest teraz ogromnie sporo, więc powinniśmy wiedzieć, która szyba do kominka będzie właściwa. Jeśli mamy kominek od fabrykanta, który oferuje również szyby do tych kominków, wtenczas wystarczy tylko sprawdzić model kominka oraz zamówić do niego dobrą szybę. Jeżeli nie posiadamy takiej sposobności, poszukajmy przedsiębiorstw, jakie proponują szyby do kominków, w tym także szyby na wymiar.

kominek

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame

Kiedy już otrzymamy nową szybę do kominka, musimy lekko i pomału odkręcić starą szybę i włożyć nowiutką. Nie jest to złożone i czasochłonne, w związku z tym na pewno poradzi sobie z tym każdy. Nową szybę należy dokładnie wstawić w ramę drzwiczek i przykręcić. Pamiętajmy o tym, iż pod szybą kominkową znajduje się sznur. Jeśli jest on w odpowiednim stanie, należy ostrożnie go ściągnąć i użyć na nowiuteńkiej szybie do kominka. Sznur szczegółowo przyklejamy do ramy, potrzebnie musimy zwrócić uwagę na to, aby leżał on płasko i nie wchodził na brzegi ramy.

Wtenczas umieszczenie szyby na stosownym miejscu może być następnym szkopułem. Niektórzy fabrykanci kominków do uszczelniania używają nie wyłącznie sznura, lecz także silikonowych uszczelek. Jeżeli nasz kominek posiada silikonowe uszczelki, wtenczas winniśmy ściągnąć drzwi drzwi przeciwpożarowe kraków alglas kominka i nałożyć silikon bardzo rzetelnie i precyzyjnie. Podczas tej pracy zwróćmy uwagę na to, aby silikon nie wypłynął. Potem nakładamy szybę, która winna co najmniej poprzez dobę leżeć na płasko na drzwiach kominka.