Jak odpowiednio dobrać żyrandol do każdego wnętrza w mieszkaniu?

Żyrandol to najczęściej o wiele więcej niż tylko oświetlenie. W wielu mieszkaniach to niezwykle istotny element, który jest doskonale wkomponowany we wnętrze i stanowi jego dekorację. Stylowe żyrandole w mieszkaniu muszą więc być właściwie dobrane, zarówno pod kątem rozmiaru, jak również stylistyki wnętrz.

Duże żyrandole klasyczne pełne różnorakich ornamentów nie będą nazbyt dobrze wyglądać w niewielkich, ciasnych pokoikach, idealnie natomiast spełnią swoją rolę w większych salonach. Prosty, niewielki żyrandol nie sprawdzi się w wystawnej jadalni, natomiast może doskonale prezentować się w przytulnej sypialni. Należy więc zwracać uwagę na tego typu szczegóły kupując perfekcyjny żyrandol do swojego mieszkania.

Oświetlenie gniazdko podszafkowe spełnia niezwykle istotną rolę w każdym mieszkaniu.

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Szczególnie ważne jest rzecz jasna światło centralne, którego rolą jest oświetlanie całego wnętrza, w jakim się znajdujemy. I właśnie w tej sytuacji najlepsze są żyrandole, które nie tylko gwarantują właściwe światło, lecz jednocześnie są zwieńczeniem ciekawej aranżacji. W przypadku mieszkań o nowoczesnym wystroju, niejednokrotnie sprawdzają się żyrandole skromne, a równocześnie o oryginalnych kształtach – w tej sytuacji liczą się w głównej mierze unikalne pomysły. W niewielkich, minimalistycznych pomieszczeniach żyrandol bardzo często wykorzystywany jest jako podstawowa, a czy nawet jedyna dekoracja.

Oświetlenie (tanie plafony) bardzo ważną rolę pełni również w pokoikach dla dzieci. W tej sytuacji ważny jest nie tylko żyrandol, lecz i wszelkiego rodzaju kinkiety dla dzieci zamieszczane na ścianach, albo też lampki stojące przy łóżku bądź biurku. Dzieci dużo czasu spędzają w swoich pokojach, ucząc się i bawiąc, a do tego konieczne jest odpowiednio dobrane oświetlenie. Nie możemy jednak rezygnować też z walorów dekoracyjnych.

Nie mniejszą uwagę powinniśmy zwracać również jeśli chodzi o żyrandole do innych pomieszczeń w mieszkaniu – nawet w łazience są one konieczne ze względów praktycznych, jak również estetycznych. Nie stanowią wyłącznie dodatku, tylko integralną część każdej przestrzeni. Wiele ludzi, szczególnie w klasycznych, dekoracyjnych mieszkaniach, wybiera bardzo dostojne, bogato zdobione żyrandole, pełne różnych ornamentów.