Jak odmienić wystrój kuchni na bardziej modny i oryginalny? Które dodatki dobrać?

Planujemy aranżacje kuchni i szukamy ciekawych inspiracji. Troszkę znudziło się nam już klasyczne podejście do tej kwestii. Chcielibyśmy wnieść nową świeżość w to pomieszczenie, w którym dawno już nic nie było odnawiane. Zawsze mieliśmy ważniejsze wydatki przez co odświeżenie kuchni schodziło na dalszy plan. Tym razem jednak już postanowiliśmy i zaczynamy działanie. Co pomoże odmienić nam takie wnętrze?

czajnik

Autor: Bugatti
Źródło: Bugatti

Zmienienie mebli to często zbyt drogi wydatek, szczególnie jeśli chcielibyśmy kupić takie na wymiar. Zamiast zamawiać nowe, sprawdźmy co możemy zrobić ze tymi obecnymi. Czy nie można ich czasem troszkę odnowić. Na rynku dostępnych jest mnóstwo interesujących oraz dobrze wyglądających oklein, a co ważne są one całkiem wytrzymałe i nie zniszczą się tak szybko. Nie trzeba od razu oklejać całych mebli, lecz na przykład jedną z bardziej zniszczonych szafek. Jeśli użyjemy takiego żywego, kontrastującego z całą resztą koloru można uzyskać bardzo nowoczesny oraz interesujący rezultat. Warto wymienić uchwyty od szafek. Nie jest to duży wydatek, a niesamowicie zmienia wygląd mebli. Można zmienić wygląd podłogi i przykładowo wybrać tak modną ostatnimi czasy czerń i biel na podłodze, a konkretnie czarne oraz białe kafelki ułożone na przemian. Kuchnia przybierze modnego wyglądu trochę jakby z lat pięćdziesiątych. Duże efekty da skupienie się na dodatkach oraz kupienie kilku sprzętów. Bugatti czajnik okaże się świetnym wyborem (zobacz: bugatti czajnik wrzosowy). Bardziej warty uwagi jest model czajnik bugatti vera. Jego wyjątkowo elegancka oraz oryginalna linia silnie zaakcentuje się w przestrzeni. Na rynku do kupienia mamy mnóstwo nowoczesnych i interesujących sprzętów, jak płaskie, szklane wagi kuchenne, ciekawe wyciskacze do owoców cytrusowych z tworzywa sztucznego czy szklane, pełne elegancji karafki na wodę do picia. Można wręcz przebierać w ciekawych formach jak i wzorach.

kuchnia

Autor: Nemossos
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnio powstaje coraz więcej niewielkich sklepików, w jakich sprzedawane są produkty unikatowe oraz niebanalne. Dobrym posunięciem może okazać się również całkowite odsłonięcie okna. Najczęściej mamy tendencję do zasłaniania go różnego rodzaju firankami albo zasłonami.

Jeśli myślisz, że tutaj są warte uwagi informacje, to sprawdź też inne szerokie opracowanie (https://alena-firany.pl/tekstylia.html) opisywanej problematyki. Tam także odnajdziesz interesujące tematy.

Natomiast ogromna ilość światła, a oprócz tego przestronności, którą osiągniemy po ściągnięciu tego typu zasłon może być dla nas pozytywnym zaskoczeniem. Tak samo możemy być zaskoczeni kolosalną zmianą w klimacie tego pomieszczenia. Tym sposobem otrzymamy przestrzeń, która na nowo odzyska swój blask i nabędziemy ochoty na spędzanie w niej większą ilość czasu. Zobacz również: .