Jak namówić pociechę, by poszło do fryzjera?

Wiele dzieci ma problem ze strzyżeniem włosów. Za nic w świecie nie dają zabrać się do fryzjera, a wielokrotnie na sam widok zakładu fryzjerskiego odpowiadają donośnym szlochaniem.

Może tak być nie tylko przed pierwszą wizytą, lecz również przez każdą kolejną, gdyż maluszki

Chłopczyk

Autor: Sergio Vassio Photography
Źródło: http://www.flickr.com

traktują włosy jako nierozerwalną część swojego ciała i obawiają się bólu, jaki może wiązać się z ich podcięciem. Nieprzyjazny jest też hałas związany np. z suszeniem głowy bądź negatywne przeżycia podczas pierwszej próby. Rozwiązaniem mogą być bajkowe fotele fryzjerskie dla dzieci (przykładowo: ).

Najważniejsze bowiem to w ogóle spowodować, by dziecko zechciało wejść do salonu fryzjerskiego. Niejednokrotnie jest to bardzo ciężkie, gdyż maluch wyrywa się, krzyczy i zalewa łzami. Nie pomagają tłumaczenia, że fryzjer wyczaruje fantastyczną fryzurkę. Namówić za to może kolorowy fotel fryzjerski, który zapewni bezstresowe strzyżenie włosów. Maluszek pragnący wsiąść do radosnego samochodzika lub na motor może całkowicie zapomnieć o strachu, gdyż tak mocno będzie chciał się na nim bawić.

Mała dziewczynka

Autor: Randen Pederson
Źródło: http://www.flickr.com

Bajeczny klimat salonu można także wyróżnić wielobarwnymi ścianami, dziecięcymi piosenkami lecącymi w tle bądź zabawkami, jakie skupią uwagę naszych latorośli. Dzięki temu dziecko zobaczy, że wizyta u fryzjera wcale nie jest straszna i może wiązać się z miłymi chwilami, a nawet ze świetną zabawą. Dodatkowym impulsem przekonującym maluszka może być drobny upominek wręczany po ścięciu włosów.

Kiedy stwierdzisz, że warto poznać większą ilość szczegółów powiązanych z podnoszoną tu tematyką, zerknij na źródło (https://www.filtrynakran.pl/pl/c/BIDONY-TERMICZNE-ZE-STALI-NIERDZEWNEJ/27) – tam znajdziesz podobne zagadnienia.

Jednak bajkowe fotele fryzjerskie dla dzieci to bez wątpienia najdoskonalszy sposób na kilkuletnich klientów czujących obawy przed fryzjerem. Gdzie je kupić? Idealne są sklepy internetowe, w jakich zaznajomimy się ze sprzedawanymi produktami, przeczytamy wszystkie informacje na temat wybranego asortymentu i zamówimy wybrany fotel prosto do naszego salonu.

Biorąc malucha do pogodnego zakładu fryzjerskiego, możemy mieć gwarancję, że nasza latorośl nie wybiegnie z krzykiem, a spokojnie zaczeka na wykonanie pięknej fryzurki. Warto jest cały czas być w pobliżu naszego dziecka, aby czuło, że jest bezpieczne, a każda kolejna wizyta będzie niewątpliwie przebiegać w coraz korzystniejszej atmosferze. Dziecko wkrótce nie będzie się bać i samo zechce wybrać się ponownie do salonu, by podciąć włosy.