Jak nabyć nowiutkie mieszkanko?

Nabywając nowe mieszkanie w ukończonej inwestycji bądź na wtórnym rynku, niewiele ryzykujesz. Jednakże, jeśli zamierzasz powierzyć pieniądze deweloperowi, lepiej uważaj.
Na szczęście nie musisz nabywać już przysłowiowego „kotka w worku”, bo od jakiegoś czasu wiąże ustawa o ochronie praw nabywców lokalu mieszkalnego zwana ustawą deweloperską.

fundamenty
Autor: Wajnert
Źródło: http://www.wajnert.pl
Prospekt informacyjny to pierwsza rzecz, którą musisz się zainteresować.

W tym miejscu znajduje się jeszcze inna strona prezentująca taką sprawę. Przeczytaj także inny świetny serwis (https://best-granit.pl/) na ten temat. On również jest warty poznania.

Pamiętaj, że nie jest to folder reklamowy z obiecankami, z jakich deweloper może się wymigać. Wszystkie podane w prospekcie dane tyczące się tej firmy jak też jej inwestycji są dla niej wiążące.

domy na sprzedaż pisarzowice
Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com
Choć prospekt jest dosyć zawiły, to powinniśmy go dokładnie zbadać. Dowiesz się dla przykładu, czy deweloper (link deweloper bielsko) jakiekolwiek inwestycje uskutecznił, czy może jest debiutantem. W prospekcie firma oznajmia, czy jest właścicielem działki, czy nie jest ona obciążona hipoteką etc. Uwaga! Jeżeli chodzi o domy na sprzedaż Pisarzowice, zwróć uwagę, czy w informacyjnym prospekcie dewelopera a także w umowie z deweloperem jest zamieszczona informacja o tym, czy bank, który kredytuje go, zgodził się na bezobciążeniowe wyodrębnienie poszczególnych lokali. Jeśli tak, to oznaczałoby, iż w razie bankructwa przedsiębiorstwa apartamenty nie będą obarczone hipoteką banku. Innymi słowy, twoje prawa będą całkowicie ochraniane.

A jeśli w księdze wieczystej nieruchomości, na której powstaje inwestycja, wpisana jest już hipoteka banku, natomiast ów nie wyraził zgody na bezobciążeniowe odgraniczenie lokali? Wówczas to on zaspokojony będzie najpierw. Ryzykujesz więc, że utracisz mieszkanie.