Jak nabyć nowiutkie mieszkanko?

Nabywając nowe mieszkanie w ukończonej inwestycji bądź na wtórnym rynku, niewiele ryzykujesz. Jednakże, jeśli zamierzasz powierzyć pieniądze deweloperowi, lepiej uważaj.
Na szczęście nie musisz nabywać już przysłowiowego „kotka w worku”, bo od jakiegoś czasu wiąże ustawa o ochronie praw nabywców lokalu mieszkalnego zwana ustawą deweloperską.

fundamenty

Autor: Wajnert
Źródło: http://www.wajnert.pl
Prospekt informacyjny to pierwsza rzecz, którą musisz się zainteresować. Pamiętaj, że nie jest to folder reklamowy z obiecankami, z jakich deweloper może się wymigać. Wszystkie podane w prospekcie dane tyczące się tej firmy jak też jej inwestycji są dla niej wiążące.
domy na sprzedaż pisarzowice

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com

Choć prospekt jest dosyć zawiły, to powinniśmy go dokładnie zbadać. Dowiesz się dla przykładu, czy deweloper jakiekolwiek inwestycje uskutecznił, czy może jest debiutantem. W prospekcie firma oznajmia, czy jest właścicielem działki, czy nie jest ona obciążona hipoteką etc.

Jeżeli chcesz poznać więcej informacji na ten temat – odsyłam tutaj (http://gonstal.pl/hydraulika-silowa-i-pneumatyka,82.html), ponieważ znajdziesz tam szczegółowe dane, które bardzo Cię zaciekawią.

Uwaga! Jeżeli chodzi o domy na sprzedaż Pisarzowice, zwróć uwagę, czy w informacyjnym prospekcie dewelopera a także w umowie z deweloperem jest zamieszczona informacja o tym, czy bank, który kredytuje go, zgodził się na bezobciążeniowe wyodrębnienie poszczególnych lokali. Jeśli tak, to oznaczałoby, iż w razie bankructwa przedsiębiorstwa apartamenty nie będą obarczone hipoteką banku. Innymi słowy, twoje prawa będą całkowicie ochraniane.

A jeśli w księdze wieczystej nieruchomości, na której powstaje inwestycja, wpisana jest już hipoteka banku, natomiast ów nie wyraził zgody na bezobciążeniowe odgraniczenie lokali? Wówczas to on zaspokojony będzie najpierw. Ryzykujesz więc, że utracisz mieszkanie.