Jak działa kominek z płaszczem wodnym ? Czy różni się od zwykłego kominka?

Nie każdy wie, lecz spośród wkładów kominkowych istnieją również takie, które zamiast powietrza są w stanie zagrzać wodę do kąpania się i do instalacji centralnego ogrzewania.

To dzięki temu można nimi nawet ogrzać cały budynek mieszkalny.
tankowanie
Źródło: pixabay.com
Każdy będzie wygłaszać taką opinię, iż kominek jest to wspaniała ozdoba pomieszczenia, taka piękna zabudowa kominek, to zapewnia wysoki poziom wystroju wnętrza. A tym bardziej kiedy się w nim pali to tym bardziej możemy mówić o szczególnej, nie dającej się porównać z niczym innym atmosferze. Niektóre osoby interesują się również kominkiem jako dodatkowym, niezwykle efektywnym źródłem niedrogiego ciepła. To sprawia, iż możemy w ten sposób ogrzewać cały budynek, nie tylko pomieszczenie, gdzie jest kominek.

Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, to super, gdyż ten opublikowany poniżej również ma podobne informacje – nie wahaj się, tylko sprawdź go.

/J]

Do transportowania ciepła do pozostałych pokoi bardzo wykorzystuje się powietrze, które rozprowadza się specjalnymi kanalikami położonymi w stropie i ścianach.

Czy stworzone na stronie (http://dromet.pl/oferta/katalog/liny-i-lancuchy/zawiesia/zawiesia-lancuchowe-zl/) posty urzekły Cię? Masz chęć na następne? W takim razie śpieszymy Cię poinformować, że już oczekują na Ciebie świeże wątki.

Takiego typu instalację dość łatwo stworzyć jak budujemy dom oraz wykonujemy prace wykończeniowe. W budynku mieszkalnym, który już istnieje będzie to dosyć niełatwe, bywa, że wręcz niemożliwe. Od zewnątrz wkłady kominkowe z płaszczem wodnym w sumie nie różnią się od tradycyjnych wkładów.

Zupełnie jak zwyczajne, mogą mieć różne typy drzwi, a więc dwuczęściowe, ale także i składające się z jednej części. Mogą być również otwierane na bok i unoszone w górę. Jednakże w kominkach z wodnym płaszczem inaczej zbudowany jest korpus wkładu – zerknij na ofertę.

Ma podwójne ścianki, zaś przestrzeń między nimi wypełnia wody, a więc właśnie płaszcz wodny. Otacza on palenisko z każdej strony. Woda, która przepływa pomiędzy ściankami zbiera ciepło z kominka a potem transportuje je do grzewczej instalacji.