Jak dużo kosztuje klimatyzacja do mieszkania i na ile wyceniana jest jej inastalacja?

Klimatyzacja parę lat temu kojarzona była zazwyczaj ze sklepami spożywczymi albo z biurowcami. Istniał stereotyp, że jest ona prądożerna oraz często nieładnie pachnie. Rzadko kiedy klimatyzacja wzbudzała zainteresowanie osób, które żyły w domach bądź blokach.
Dzisiaj jednak sytuacja wygląda zupełnie w inny sposób.

wiertarka

Autor: Robert Bosch Sp. z o.o.
Zmienia się klimat i zsyła na nas bardzo upalne okresy w lato i wtedy chcielibyśmy dążyć do poprawienia komfortu swojego życia. To sprawia, że klimatyzacja już nie jest zagadnieniem tabu. Dziś na rynku możemy odnaleźć tanie oraz proste sprzęty, które bardzo szybko pomogą nam ochłodzić albo ogrzać pokój. Moglibyśmy również napotkać bardzo rozwinięte klimatyzatory, które zużywają bardzo małą ilość energii elektrycznej.

Jeśli nie chcesz, żeby umknęły Ci inne podobne wiadomości dotyczące omawianego tu tematu, to kliknij i więcej znajdziesz tutaj (https://www.ha-dwa-o.pl/uslugi).

Sterowane są z poziomu naszego telefonu komórkowego i mają opcję poprawy jakość powietrza, jakim oddychamy. Najprostsza klimatyzacja do mieszkania o mocy 3,5 kW, jest to koszt około 1500-2,5 tysiąca złotych. Należałoby jednak wydać nieco więcej, aby zaoszczędzić na zużyciu energii elektrycznej. Jeśli metraż naszego mieszkania nie jest większy niż 150 m2 i 300 m2, jeżeli chodzi o dom, wtedy moglibyśmy kupić sprzęt razem z montażem i w takiej sytuacji zapłacimy o wiele mniej.

instalacja klimatyzacji wyceniany jest na sumę ok. 600 złotych za usługę. Najtańszym montażem jest tzw. montaż przez ścianę. Jeżeli zdecydujemy się na taką opcję, wtedy jednostka zewnętrzna powinna być po drugiej stronie ściany, na jakiej zamontowana jest jednostka wewnętrzna.

Na koszt wpływają także takie czynniki jak rodzaj montowanego urządzenia, długość instalacji czy wysokość na jakiej jest zainstalowana zewnętrzna jednostka. Zanim zdecydujemy się na specjalistę do instalacji, należy konkretnie spytać o wycenę i zdjęcia ze realizowanych już instalacji.