Jak duże oszczędności można otrzymać stosując do izolacji cieplnej domu styropian?

Doskonałą metodą na ograniczenie kosztów używania budynku mieszkalnego, jest docieplanie jego ścian. Co interesujące, nie musi być to szczególnie drogie ani złożone.

Istnieją różne systemy ociepleń, choćby przy wykorzystaniu płyt styropianowych.
Przy ich zastosowaniu można by uzyskać niezwykle duże oszczędności na ogrzewaniu, gdyż mogłyby one osiągnąć nawet 63%. Jest to możliwe przy zastosowaniu nieskomplikowanej metody redukcji opłat na aktualną eksploatację. Jeśli zamierzamy wykonać ocieplanie budynku, musimy najpierw dobrać konkretny typ styropianu. Należy wtedy zwrócić uwagę na współczynnik lambda. Musi być względnie niewielki, ponieważ jedynie w takiej sytuacji będzie to gwarancją, że konkretny surowiec będzie zapewniał właściwą izolację termiczną. Parametr taki powinien wynosić ok. 0,0031 do 0,044. Przy wykonywaniu ocieplenia trzeba również mieć na uwadze współczynnik przenikania ciepła „U”. Ściany zewnętrzne powinny mieć ten parametr poniżej 0,25 W/m2K.

łazienka

Autor: ECRU
Źródło: http://www.ecru.pl
Planując ocieplenie należy również mieć na uwadze pozostałe konieczne elementy. Są nimi m.in. kleje, które służą do przymocowania styropianu czy decydujące o wyglądzie tynki. Ważne jest także to, że w marketach budowlanych do wykorzystania są różne narzędzia, które ułatwiają podjęcie adekwatnej decyzji. Mogą być to zatem różne kalkulatory czy też wizualizatory.

Sprawdź więcej w tym omówieniu (http://www.invado.pl/produkty/systemy-przesuwne/system-przesuwny-chowany-w-sciane) i poznaj analizowane zagadnienie też z innej strony – one bez dwóch zdań również Cię zainteresują.

Do dyspozycji nabywców jest przeszło 250 kolorów, jakie można by dobrać wg swoich preferencji.

Dzięki wizualizatorowi można będzie obejrzeć, w jaki sposób będzie wyglądał jego dom, kiedy ocieplenie będzie zrobione (oczywiście po pokryciu murów tynkiem oraz farbami).