Jak bezpieczne kupić nowe mieszkanie? Na jakie kwestie zwrócić uwagę? Co jest w tej dziedzinie najważniejsze?

Jak mamy w planach nabyć mieszkanie to faktycznie musimy pamiętać o wielu istotnych kwestiach, dzięki jakim uda nam się je nabyć bez żadnych komplikacji. Szczególnie odnosi się to do sytuacji, jak chcemy zakupić mieszkanie, jakie jest jeszcze w budowie. Zanim podpiszemy umowę z deweloperem dobrze dowiedzieć się o najbardziej ważnych kwestiach.

malowidło - dom

Autor: Alejandro
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno powinniśmy pamiętać, że gdy powierzamy pieniądze deweloperowi to trochę ryzykujemy.poczytaj więcej gniazdka elektryczne hager gniazdka elektryczne hagerNależy więc liczyć się z tym, że firma zbankrutuje, a my stracimy oszczędności, jakie włożymy w budowę naszego domu. Na pewno w jeszcze gorszej sytuacji są osoby, które wezmą na nią kredyt, gdyż z mieszkania nic nie będzie, a do spłacenia zostanie znaczący dług. Tak więc nowe mieszkania są zdecydowanie zachęcające i to nie dziwi, ale kupować powinniśmy z głową i w tym wypadku nie istnieją żadne wątpliwości- zobacz .

fotka - dom

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście jednakowoż bankructwa w branży deweloperskiej nie są powszechne, to raczej niechlubne przypadki, o jakich mówi się dużo w mediach. Z tego względu też może wytworzyć się fałszywy obraz, jakby zawsze miało coś się stać. Jednak takiego ryzyka nie możemy wykluczyć i zawsze musimy być uważni, szczególnie, iż sprzedaż mieszkań w tym segmencie rynku jest dosyć popularna- . Z pewnością ryzyko stracenia wpłaconych za mieszkanie oszczędności można zminimalizować, ponieważ od pewnego czasu obowiązują przepisy, jakie chronią nabywcę lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Takie przepisy zobowiązują deweloperów do otwarcia w banku rachunku powierniczego, na jaki powinny trafiać pieniądze każdego kupującego mieszkanie jeszcze na etapie budowy.Jeśli chcemy mieć spokój najbardziej korzystnie wyszukać inwestycję z rachunkiem zamkniętym. Po wpłacone przez nas oszczędności deweloper sięgnie dopiero w takiej sytuacji, jak już będzie ustalony akt notarialny przenoszący na nas własność mieszkania. To więc znaczy, iż deweloper musiałby finansować budowę samodzielnie lub przy pomocy kredytu. Może być jednak też tak, że rachunek będziemy mieć otwarty, nie zamknięty. W takiej sytuacji bank wypłaca deweloperowi gromadzone na nim pieniądze, jak roboty postępują. Niestety, taki rachunek nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa, tak więc lepiej wybierać dewelopera, jaki zapewnia rachunek zamknięty.