Inteligentny dom zatroszczy się nie tylko o Twoją wygodę lecz również ochronę

XXI wiek cechuje niesłychanie dynamiczny postęp. Wszak ludzka wyobraźnia nie ma granic.

infrastruktura

Autor: Auerhahn
Źródło: Auerhahn
inteligenty dom

Autor: sternenseemann
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwiązanie, które jeszcze kilkanaście lat temu wydawało się niemożliwe do zrealizowania w tej chwili stało się normalnością.
Nowinki technologiczne szturmem wkroczyły w nasze życie, naznaczając niemal każdą sferę ludzkiej działalności. Dowodów potwierdzających ową tezę nie trzeba daleko szukać. Roboty a także komputery coraz częściej zastępują człowieka przy wykonywaniu trudnych, niebezpiecznych czy rutynowych czynności. Elektronika zdominowała już nie tylko przemysł, ale również rynek mieszkaniowy. Inteligenty dom (sprawdź nas), czyli tzw. smart house może pochwalić się dużą popularnością. Zresztą trudno się temu dziwić. Bardzo szybko przyzwyczajamy się bowiem do wygody. Wyobraź sobie, że po męczącym dniu pracy wracasz wyczerpany do swoich „czterech ścian” natomiast w progu wita Cię ukochana muzyka, wanna z wolna napełnia się gorącą wodą, telewizor automatycznie włącza najnowszą komedię, w czajnku parzy się herbata – brzmi futurystycznie, a jednak to całkiem realne. Sterowanie domem pozwala na dostosowanie funkcji poszczególnych sprzętów do naszych indywidualnych oczekiwań. Wystarczy właściwie zaprogramować oraz zintegrować system czujników.

Można to zrobić na odległość za pomocą komórki bądź tabletu. Dobrze byłoby wspomnieć, iż inteligentny dom zadba nie tylko o naszą wygodę, ale też bezpieczeństwo.