Inteligentne domy – co trzeba wiedzieć na ten temat?

Dziś wszystko powinna być smart. Są telefony, które przypominają nam o planie naszego dnia. Mamy inteligentne samochody z czujnikami parkowania. Do tego mamy możliwość stworzyć inteligentny dom. Tego rodzaju dom to wzorzec współczesnej technologii.

Nie musimy martwić się niczym wystarczy, że wszystko dobrze zaprogramujemy. Dzięki możliwościom, jakie daje nam technologia możemy automatycznie ustawić wszystko nie znajdując się w domu. Na naszym rodzimym rynku jest kilka firm które zajmują się wprowadzaniem tego rodzaju technologii do naszych domów. Dzięki wprowadzeniu zmian można liczyć na zmniejszenie poboru ciepła czy energii. Wielu ludzi twierdzi, że dodawanie tego typu udogodnień to strata kasy. Jednak te osoby, które wybrały instalację inteligentnych rozwiązań w domu, po to żeby móc rozporządzać wszelkiego rodzaju urządzeniami elektrycznymi i multimedialnymi, są wniebowzięci. To nowa jakość życia. Nie tylko możemy zaprogramować wszystko automatycznie, ale też ciągle można wprowadzać zmiany. W dodatku dom jest nadprogramowo zabezpieczany. A jak wiadomo w obecnych czasach bezpieczeństwo jest niezmiernie ważne. W dobie rozprzestrzeniającej się znieczulicy, dobrze jest czuć się bezpiecznie (automatyka przeciwpożarowa) i komfortowo w swoim domu. Więcej na ten temat na tym portalu.

Obecna technologia to moc możliwości

Aranżacja wnętrz apartamentu

Autor: Nico Kaiser
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu ludziom wydaje się, że inteligentne domy to tylko te nowo zbudowane. Nic bardziej błędnego. Otóż w domach już wybudowanych też można wprowadzić instalacyjne nowinki umożliwiające synchronizację elektronicznych przedmiotów w domu i dorzucenie wielu ciekawych efektów. Przez opcje sterowania światłem czy przez optymalizację temperatury możemy oszczędzić.
Dodatkowo można stworzyć własne założenia przy sterowaniu urządzeniami w domu. Współczesna technologia pozwala zapamiętać różne profile stworzone przez użytkowników. Możemy za pomocą jednego przycisku odsłonić rolety, włączyć skoczną muzykę, otworzyć okna i wprawić nasz ekspres do kawy. Dzięki temu profilowi nasz poranek będzie o wiele przyjemniejszy. Wystarczy jeden przycisk a cały dom będzie zapraszał do podniesienia się z betów. Można również na zasadzie analogii zorganizować profil na wieczór. Do tego można stworzyć taki, który będziemy włączać, kiedy okaże się, że za moment w domu zjawią się goście. Oczywiście łatwiej stworzyć inteligentny dom od początku, bo pełna instalacja jest od razu montowana we właściwych miejscach. Ale w istniejących budynkach również damy radę wrzucić wiele udogodnień. Zachęcamy odwiedzić portal.