Białe cegły na ścianę jako nieograniczone pole do kreatywności, które zapewnia sporo aranżacji

Najwierniejszym odzwierciedleniem zwykłej cegły są oczywiście płytki. Nadają się do wykończenia ścian kuchni, salonu, bądź holu. Płytki wykonywane są jako gipsowe i wspaniale udają fakturę cegły. Cechują się nietypowym kształtem, dzięki czemu zezwalają na wizualnie zatracenie dysproporcji ścian.

Imitacja cegły na ścianę może być utworzona z gładkiego, odpornego na wodę i brud klinkieru, albo tradycyjnie wypalanej ceramiki modelowanej maszynowo, bądź ręcznie. Płytki mają przeważnie wymiary pionowe i poziome takie jak klasyczne cegły, ale są od nich cieńsze, dlatego zajmują mniej miejsca w pomieszczeniu, można je przykleić prawie do każdej ściany
cegła w twoim domu
Autor: Röben
Źródło: Röben

Są również nieco tańsze. W ofercie znajdują się również często części kształtowe do przeznaczenia w narożnikach, co zapewnia wyobrażenie okazałego ceglanego muru. Poniektórzy producenci mają też w katalogu płytki połówkowe. Umiejscowione w murze przydają mu naturalności.odsyłacz do witryny (https://aleklima.pl/artykuly/przeglad-klimatyzacji-naprawa-klimatyzatorow-warszawa-i-okolice)Żeby uzyskać fragment o wielkości główki cegły zapewniającej rozłożenie niektórych ceglanych wątków, płytki także można docinać

.

Imitacja białej cegły na ścianę kreuje ogromne pole do kreatywności, zapewnia mnóstwo aranżacji, zarówno w stylistyce nowoczesnej, jak i klasycznej, nawiązującej do tradycji.

Czy ten artykuł Cię zainteresował? W takim wypadku zobacz inny pomocny serwis (http://www.malesapd.pl/?url=oferta/systemy-rynnowe), który również zawiera absorbujące informacje.

Te rewelacyjne składniki wykończeniowe są łatwe w montażu i ogromnie trwałe. Sięgając po nie możesz w nieskomplikowany i zarazem efektywny sposób zrealizować metamorfozę wnętrz w swoim mieszkaniu, lub biurze. Płytek i cegieł z klinkieru nie musimy impregnować, chyba że znajdują się w lokalizacjach narażonych na zawilgocenie, bądź zaplamienie na przykład tłuszczem kuchennym. Wtedy lepiej taką ścianę konserwować.

Idealna ceramika, także płytki ręcznie modelowane są w wyższym stopniu wrażliwe na zabrudzenia
Cegła we wnętrzu – magia szorstkiej aranżacji
Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Jednakże i w tym przypadku impregnacja nie jest niezbędna, choć na pewno ułatwi utrzymanie ściany w czystości. Nawierzchnię impregnujemy po pełnym wyschnięciu kleju i zaprawy do spoinowania.

Wytwórcy płytek imitujących cegłę proponują różnorodne formy, gwarantując doskonałe dopasowanie surowca do temperamentu wnętrza. Biała, ceglana ściana staje się coraz to bardziej nagminna w trakcie aranżacji łazienek.