Idealny projekt domu istnieje! Zobacz, jak go odnaleźć.

Istotnie jest w czym wybierać, jeśli idzie o dostępność typowych projektów domów. W jaki sposób zidentyfikować, czy projekt budynku jest dobry, nie mieści błędów, będzie właściwy dla twojej rodziny, pasuje do warunków działki? Który dom ostatecznie wyselekcjonować?
Skończone projekty domów są dużo tańsze aniżeli zamawiane indywidualnie u projektanta.

Jest ich nadzwyczaj wiele i są coraz to lepsze. Możesz je znaleźć w katalogach, propozycjach firm, większych biurach projektowych. Są budynki niewielkie, ogromne, tradycyjne, nowoczesne, są dworki polskie, domy w stylu skandynawskim.
krajobraz - czas

Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com

Jaki dom (zobacz cięcie żelbetu): ogromny czy niewielki domek? Z jednej strony konieczności i fantazjowania, z drugiej – koszta budowy metra kwadratowego budynku. Wybieraj rozważnie, kalkulując na jak wielki dom cię stać. Wielkość powierzchni to jedna z kluczowych informacji o projekcie przekazywanych w folderach. Spróbuj w miarę dokładnie sprecyzować potrzeby swej familii. Każdy członek familii wymaga swego pokoju, wszyscy – stosownie dużej powierzchni wspólnej. Spróbuj określić rozmiar powierzchni domu, który pragniesz oraz zdołasz postawić. Sumując potrzebne powierzchnie na rozplanowane wnętrza, kalkulujesz także, ile pieniędzy musisz wydać na konstrukcję. Zanim przystąpisz do szczegółowego obliczania rozmiarów potrzebnych pomieszczeń, odwołaj się do swojego doświadczenia.

Czy umiesz ocenić, jak dużo metrów kwadratowych ma salon twoich znajomych, kuchnia, hall u znajomych? Proponujemy ćwiczenie: wskaż w metrach kwadratowych powierzchnię znanego wnętrza, po czym zmierz je. Kilka takich prób pomoże ci akuratniej planować rozmiar pomieszczeń w twym domku.