Gustowny barek na alkohol – a więc w jaki sposób zadziwić gości?

Spotkaniom ze znajomymi i rodziną nierzadko towarzyszy alkohol. Z tego powodu należy zaprojektować miejsce jego trzymania – najlepiej ustronne.

sklepowy barek na alkohol

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
W jednym z mieszkań w których przebywałam przemieszczając się po kraju był niezmiernie ciekawie zrobiony barek na alkohol w domu. Lustrzana ścianka z posiadała kilkanaście przegródek z najprzeróżniejszymi alkoholami dokładnie z całego świata! U dołu zaś była dwudrzwiowa okazała szafka z półkami na szkło – literatki, kieliszki, lampki! Przed barkiem stał wysoki stolik (pod spodem była dodatkowa szafka) z dwoma barmańskimi krzesłami. Całość w drewnie z dębu, a każda ze szklanych szuflad podświetlana halogenową lampką.

Na powyższą odsłonę mogą sobie przecież pozwolić tylko rodziny mające właściwą powierzchnię mieszkania i zasobnym budżetem. Co kiedy nie mamy aż takich możliwości lokalowych a także finansowych? Na szczęście posiadamy w dalszym ciągu co najmniej dwie atrakcyjne opcje.

Nie zapominaj – każdego dnia bądź na bieżąco (https://artykulyreligijne.pl/obrazy-religijne-w-ramach). Z tego powodu zachęcamy Cię do przejrzenia nowego wpisu, który jest pod wskazany linkiem. Nie zawiedziesz się!

Pierwszą spośród nich stanowi mały barek na kółkach – wyszukamy co najmniej jego parę edycje. Pierwsza to postać podwójnego stoliczka kawowego. U góry możemy wtedy postawiać nasze trunki, natomiast na niższej półce będziemy trzymać szkło.

Następna forma to zamknięta szafka w niepowtarzalnym kształcie – po tej stronie mamy bez liku przeróżnych opcji do wyboru – zobaczyłam baryłki, gitary, globusy, księgi czy niskie proste zegary. W środku możemy odszukać – zależnie od wysokości – parę półeczki z regulowaną wysokością. Jest to o tyle pożyteczne rozwiązanie, iż na co dzień może on być całkowicie na uboczu i w czasie rodzinnego spotkania służyć jako kolejny niewysoki stoliczek.

Najprostszy barek na napoje alkoholowe to jedna z szafek w meblościance, jaka otwierana jest leżąco – znajdziemy w niej zazwyczaj jedną wysoką półkę dodatkowo dwie niższe.Jest z pewnością alternatywą w najwyższym stopniu ekonomiczną w przypadku zajmowanego miejsca.