Gromadzenie plastikowych nakrętek pod lupą

Plastikowe korki z butelek po napitkach i produktach chemicznych gromadzone są w różnych miejscach: przedszkolach, na benzynowych stacjach, a nawet w resortach.
Inicjatywę gromadzenia korków wprowadzili w życie żacy z Krakowskiego Uniwersytetu Rolniczego.

landszaft - czas

Autor: Matacz
Źródło: http://www.flickr.com
To właśnie paru młodych osób wymyśliło charytatywną zbiórkę. Pieniążki z akcji miały zostać poświęcone na wsparcie dla kolegi. Akcja owa powiodła się, a inicjatywa szybko doczekała się działań kontynuacyjnych. I w ten sposób nakrętkowe szaleństwo ogarnęło prawie cały kraj. Dziś pomysłodawcy całej inicjatywy są koordynatorami przedsięwzięcia i prowadzą oficjalną stronę całej akcji.

Zainteresował Cię ten artykuł? Zatem sprawdź jeszcze to, tu także są wyłącznie świetne informacje (http://www.doman.com.pl/beam-bm-262), które z pewnością Cię zainteresują.

Co się dzieje z zebranymi nakrętkami? Organizacje trudniące się zbieraniem plastykowych korków sprzedają je następnie do skupów czy też wprost do firm trudniących się przetwarzaniem ich. zysk ze sprzedaży plastykowych korków bywa najczęściej przeznaczany na terapię czy też kupno dla przykładu elektrycznych wózków inwalidzkich. A taki kosztuje zazwyczaj paręnaście tysięcy złotych. W skupie za jedną tonę plastykowych korków możemy dostać do 700 zł. Aby zebrać na wózek inwalidzki, trzeba zatem zgromadzić nawet 30 ton plastiku, a więc aż mniej więcej szesnasty milionów sztuk.

awarie

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Chociaż dzięki działaniom tego typu zyskują kalecy oraz środowisko – nastręcza to jednakże wielkiego nakładu pracy, zaś konsekwencje nie za każdym razem są do tychże działań adekwatne.

Na cele charytatywne zbierać możemy nie wyłącznie nakrętki, lecz również stare tonery i pojemniki po tuszu do drukarek albo telefony komórkowe. Jednakże społecznicy przestrzegają, by za każdym razem sprawdzać organizatora jak też zamysł zbiórki. Co pewien okres pojawiają się bowiem informacje o fałszywych akcjach.