Gospodynie, w przeciwieństwie do panów, będą pamiętać o tym, aby mieszkanie było kameralnie i funkcjonalnie urządzone

Dom nieżonatego mężczyzny nietrudno rozpoznać, a w tego rodzaju obserwacjach przodują panie, bo to one zazwyczaj zajmują się dekorowaniem wnętrz. Troszczą się o to, aby wszystkie pokoje były gustownie i przytulnie zaprojektowane, a mieszkańcy czuli się tu rzeczywiście jak u siebie. Damska dłoń potrafi uczynić cuda, a czterdziestolatki wcale nie boją się dużych zmian i z chęcią biorą na siebie aranżerskie obowiązki.

przytulna sofa

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

A czasem powieszenie nowych firanek w oknach lub postawienie paru doniczek na regałach jest niewystarczającym zabiegiem, ponieważ przy projektowaniu wnętrz należy wziąć pod uwagę również odpowiedź na istotne i równocześnie oczywiste pytanie. A mianowicie, czy po skończonym mini remoncie członkom rodziny będzie mieszkało się wygodnie?Kobiety troszczą się o to, żeby w mieszkaniu panował kolorystyczny porządek. Zasada złotego środka obowiązuje także w doborze zdobień. Dzianina wełniana w ogromne kwiaty, z której krawcowa uszyła kapę na kanapę, będzie dobrze prezentować się jedynie w pokojach, w jakich nie użyto zbyt wielu elementów zdobniczych. Intensywna ornamentyka sprawi, że każdy gość zaproszony przez pana i panią domu na kolację będzie w takim pokoju czuł się trochę przytłoczony. Jednak wprawne oko gospodyni wychwytuje takie drobiazgi i w razie potrzeby każda trzydziestolatka dokonuje właściwych zmian.W czasie zakupów kobiety zwrócą swoją uwagę na elementy, o których mężczyźni z reguły nawet nie pomyślą. Ponieważ zdrowie jest najistotniejszą wartością, gospodynie wymieniają puchowe pierzyny na nowiuteńkie kołdry antyalergiczne (). Niegdyś nie palono w piecach całą dobę, zatem aby w nocy nie zmarznąć, trzeba było solidnie się nakryć. A obecnie wystarczą cieńsze i lżejsze kołderki, które dodatkowo o wiele prościej wynieść na taras (układanie deski tarasowej) albo wyprać. Rewolucyjne zmiany dosięgły również spraw związanych z praniem pościeli, której od dobrych kilkudziesięciu lat nie ma potrzeby już krochmalić.

ogród

Autor: Muffet
Źródło: http://www.flickr.com

Tymczasem w lecie, a także wczesną jesienią bądź późną wiosną, faceci uwielbiają spędzać sobotnie wieczory przy grillu. I tym przypadku rada doświadczonej gospodyni jest nieoceniona. W ogródku albo na balkonie najczęściej siedzi się na krzesłach z plastiku, które w końcu miękkie nie są. Żeby uczestnikom prywatnej biesiady siedziało się wygodniej, wystarczy kupić poduszki na meble ogrodowe (). Taki nabytek nie jest zbyt kosztowny, a przecież bywa bardzo użytecznym.