Główne możliwości i parametry blach trudnościeralnych hardox, ich wykorzystanie w przemyśle.

Nowoczesny przemysł górniczy, drogowy i wydobywczy wymaga odpowiednich narzędzi oraz maszyn. Jednym z ważniejszych parametrów przy takich urządzeniach jest wytrzymałość na ścieranie, działają one przecież bez przerwy w bezpośrednim kontakcie ze żwirem, piaskiem czy kamieniami.

Arkusz blachy

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli pracujące elementy za szybko ulegałyby zużyciu albo uszkodzeniu przy ciężkich warunkach pracy, to koszt użytkowania sprzętu byłby dość wysoki i w pewnym momencie nieopłacalny, bo poza samymi wydatkami wiążącymi się z wymianą danego elementu dochodziłaby strata związana z przestojami, a te przeważnie mają wpływ na efektywność załogi.

Z tego też powodu inżynierowie cały czas poszukują nowych materiałów, jeszcze odporniejszych na czynniki mechaniczne, możliwych do zastosowania w budowlanym czy górniczym sprzęcie. Jedną z ostatnio wymyślonych nowości, zyskującą coraz większą popularność wśród wytwórców sprzętu, są stale trudnościeralne hardox, dzięki swojej wytrzymałości bardzo dobrze nadające się wszędzie tam, gdzie niezbędna jest wysoka wytrzymałość.

Stale hardox zostały wymyślone w wyniku długoletnich eksperymentów i badań metalurgicznych. Możesz to sprawdzić – Bardzo dobrze łączą dwie mogłoby się wydawać wykluczające się cechy czyli wytrzymałość i twardość.

Jeżeli zainteresował Cię prezentowany tekst, to super, ponieważ ten opublikowany poniżej (http://smartvent.pl/automatyka/smarttouch/) także posiada równie ważne informacje – nie wahaj się, tylko zobacz go.

Przeważnie jeżeli coś jest bardzo twarde, to równocześnie jest kruche i mało odporne na wstrząsy, zginanie czy uderzanie, a jeżeli materiał posiada takie cechy, to będzie jednak dość miękki

.

Przez odpowiednie procesy w trakcie produkcji stale hardox bardzo dobrze łączą w sobie oba te elementy, dając tym samym idealny element konstrukcyjny dla wszystkich urządzeń pracujących w ciężkich warunkach. Projektujący takie urządzenia bardzo to doceniają, tak samo jak odbiorcy, którzy dzięki temu wydają dużo mniej na naprawy, a co za tym idzie rośnie ich wydajność pracy.

Sprawdź szczegóły w treści, przeczytasz tam jeszcze bardziej dokładne dane, które z pewnością też będą dla Ciebie interesujące.

Elementy zrobione przykładowo z odmiany hardox 600 mogą pracować kilka razy dłużej, niż takie same części wykonane ze zwykłych gatunków stali. Tak więc nawet pomimo wyższych początkowych kosztów kupna taka inwestycja na pewno będzie się opłacać wszystkim firmom potrzebującym dobrego sprzętu.