Gdzie możemy stosować radiatory osiowe oraz czym się one charakteryzują?

Wentylator osiowy w sposób niezawodny wymusza prawidłową cyrkulację powietrza w jakimkolwiek pomieszczeniu zamkniętym. Znakomicie się sprawdza w łazienkach albo w kuchniach a zatem tam, gdzie przez wymuszanie ruchu powietrza usuwany jest przykry zapach czy też odprowadzany jest naddatek pary wodnej.
Taki wiatrak jest stworzony z tworzywa o nazwie ABS, co powoduje, że może posłużyć przez wiele lat.

wentylatory osiowe

Autor: Alan Stanton
Źródło: http://www.flickr.com
Jest on wytrzymały na oddziaływanie promieni ultrafioletowych. Niedługi korpus sprawia, że tego typu wentylatory osiowe można by instalować nawet w stosunkowo wąskich kominach wentylacyjnych. W biurach czy w gabinetach bardzo często stosowane są na stałe wentylatory sufitowe, do których wykorzystuje się standardowo instalację elektryczną 230V. Bardzo wygodnym pomysłem jest zakup tego typu wentylatora, który ma oświetlenie typu ledowego. Dzisiejsze modele są niezwykle ciche i ich działanie jest dosłownie bezgłośne. Ponadto funkcja łagodnego ściemniania oświetlenia gwarantuje relaksujące wieczory w odpowiedni sposób dostosowanej temperaturze.
Aby zapewnić najlepszą cyrkulację powietrza, radiatory musimy powiesić ok. 250 cm nad podłogą. W przypadku wysokich pomieszczeń zatem tego typu, które mają wysokość więcej niż 4,5 m, wentylator musi być powieszony do 3 m ponad powierzchnię posadzki.

Jeśli myślisz, że omawiana tu problematyka jest ciekawa, zobacz oprócz tego więcej na portalu, który także publikuje tego typu materiały.

Wbrew pozorom, radiatory osiowe powinny zapewniać nam nie tylko niezwykle miłą ochłodę, ale też ułatwiają skutecznie rozprowadzać w okresie zimowym ciepło. Takie ciepłe powietrze unosi się do góry i zbiera przy suficie. Wentylator sufitowy ma obowiązek mieszać ciepłe oraz chłodne powietrze, przez co temperatura w pokoju się wyrównuje.

Aktualnie wybór wersji wentylatorów jest tak szeroki, że jesteśmy w stanie dobrać tego typu urządzenie, które nie tylko zapewni nam właściwą temperaturę, lecz także stanie się interesującym elementem wyposażenie pomieszczenia.