Gdzie mają zastosowanie wciągarki? Jaki jest ich podział? Jaką pracę ułatwiają?

Przenoszenie ciężkich sprzętów z dołu do góry może być bardzo męczące. Całe szczęście istnieją sprzęty, jakie mogą nam w dużej mierze ułatwić taką pracę.

Jedną z takich maszyn jest wciągarka łańcuchowa.

odpady

Autor: Florian Kreitmair
Źródło: http://www.flickr.com

Ułatwia przenoszenie towarów o bardzo różnych kształtach jak i ciężarze. Z tej przyczyny nadają się tak do codziennego zastosowania jak i prac w ogromnych fabrykach. To zależy od tego jakie są zapotrzebowania. Można postawić na udźwig, który jest odpowiedni do wykonania konkretnej pracy. Wciągarka łańcuchowa na pewno pozwoli na przenoszenie ogromnie ciężkich towarów, o wadze nawet 10 ton. Przez wzgląd na zastosowane materiały cieszy się ona sporą wytrzymałością.

Następnym typem są wciągarki linowe, które dźwigają ciężary o mniejszej wadze, jednak te z kolei mogą je przenosić na większe odległości. zastosowanie różnego rodzaju wciągarek jest popularne szczególnie w czterech przestrzeniach. Z pewnością spotykamy je często w przemyśle jak i na budowach. W takich miejscach właśnie wykonują pracę, jaka nie byłaby możliwa do wykonania przez człowieka. Pozwalają na dźwiganie towarów ważących nawet parę ton. Powodują, iż praca jest bardziej efektywna. Wciągarki mające zastosowanie w motoryzacji ułatwiają pracę mechanikom – dostępna wciągarka łańcuchowa. Szybciej można auto umieścić na lawecie albo na stanowisku pracy. Doskonale sprawdzą się na złomowisku do transportu starych samochodów oraz uporządkowania przestrzeni. Natomiast wciągarki leśne ułatwiają pracę podczas wycinki. W tym wypadku częściej spotyka się te linowe. Występują one często wraz z ciągnikami, jakie są wyposażone właśnie w tego typu urządzenia. Jak widzimy są one ogromnie przydatne i często używane.