Gdzie kupić mieszkanie w stolicy? Stawiać na lokalizację czy raczej na mniejszą cenę?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem własnego mieszkania w Warszawie, wtedy niewątpliwie zdążyłeś się już zorientować, że musisz przeznaczyć na to naprawdę dużo pieniędzy.

odbitka - budowa

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Kupno mieszkania w dzisiejszych czasach to ogromna inwestycja i nie lada wyzwanie, więc dlatego podpowiadamy Ci, których pułapek unikać i jak dobrze wybrać właściwe dla Ciebie mieszkanie.
Jaka lokalizacja będzie właściwa?
mieszkania na Bemowie

Autor: miguelb
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chcesz kupić mieszkanie w tak wielkim mieście jak stolica, niewątpliwie musisz dobrze przemyśleć sprawę jego lokalizacji. Na przykład jeśli pracujesz w dzielnicy Włochy a Twoje dzieci chodzą tam do szkoły, wtedy na pewno powinieneś decydować się raczej na mieszkania na Bemowie, zaś mieszkanie po drugiej stronie Wisły oczywiście nie będzie najlepszym pomysłem. Musisz przemyśleć naprawdę dobrze tę sprawę, gdyż codzienne dojazdy praktycznie na drugi koniec miasta może być naprawdę kłopotliwe.
Co z ceną?
Jeżeli robiłeś już początkowe rozeznanie na rynku, bez wątpienia wiesz już, że ceny mieszkań potrafią się naprawdę bardzo różnić w zależności od tego, w jakiej dzielnicy jest konkretne mieszkanie (toruń nowe mieszkania na sprzedaż). Mieszkania na Bemowie na pewno będą znacznie tańsze niż mieszkania w centrum, zatem bez wątpienia będzie to istotny argument dla ludzi, którym szczególnie zależy na niewysokiej cenie.
Co wybrać?

Najlepiej jeśli znajdziesz mieszkanie, jakie będzie miało najlepszy stosunek jakości (czyli zwykle lokalizacji oraz standardu) do ceny. Powinieneś nastawić się jednak, iż poszukiwania takiego mieszkanie nieco potrwają. Mimo wszystko trzymamy mocno za Ciebie kciuki i mocno życzymy powodzenia w poszukiwaniu idealnego mieszkania!