Garść wskazówek na temat doboru dobrego dźwigu

Wybór dźwigu, który będzie używany do przeprowadzania świadczeń dźwigowych jest niezwykle ważnym etapem podczas planowania czynności konstrukcyjnych.
Dokonanie prawidłowego wyboru jest uwarunkowane nie tylko od tego, czy wszystkie czynności zostaną wykonane bezproblemowo, punktualnie, lecz również w grę wliczają sprawy wiążące się z bezpieczeństwem.

To z tego też powodu dużo osób zastanawia się, w jaki sposób zdecydować się na dźwig, żeby ten spełniał wszystkie wymagania, gwarantował realizację wszelkich czynności na najwyższym poziomie, ale także mógł zagwarantować bezpieczeństwo na obszarze wykonywanych usług. Bardzo często zdarza się tak, że odbiorcy oferujący usługi usługi ładowarkami leszno dźwigowe oraz również dodatkowo wynajem dźwigu, zgłaszają się do inwestorów nie będąc pewnym, jakiego rodzaju dźwig wynająć. Nie ma tu niczego niewłaściwego, gdyż wybór odpowiedniej maszyny jest w każdym przypadku po stronie wykonawcy konkretnego zlecenia. To dyspozytor, który posiada odpowiednią wiedzę oraz duże doświadczenie, ma obowiązek dobrać odpowiedni dźwig, który mógłby realizować świadczenia dla danego konsumenta.

posiadłość

Autor: art.widi
Źródło: art.widi
Dokonanie tego typu wyboru nie może być przecież dziełem przypadku – wszystkie sprawy powinny się opierać o analizę konkretnego zamówienia: rodzaj oraz wagę przenoszonego ładunku, wielkość podnoszonego ładunku, promień pracy dźwigu czy dokładny opis stanowiska przeprowadzania robót. Te wszelkie czynniki mają wpływ na dobór dźwigu.

Klient posiada więc obowiązek przedstawić dyspozytorowi dokładną charakterystykę projektu co do danego projektu, z kolei dyspozytor na tej podstawie, sięgnąć musi do swojego portfela doświadczenia i znajomości tematu i musi dobrać właściwy dźwig, który będzie spełniał konkretne kryteria i będzie gwarancją bezpiecznego oraz sprawnego zrealizowania wszystkich czynności.