Garaż z blachy, z betonu, a może drewniany garaż?

Gdy nie potrzebujemy bałaganu na działce, miast murować, zbudujmy garaż gotowy. Do wyboru mamy: garaż z blachy, betonowy, zrobiony z drewna a nawet garaż z płyt warstwowych.

Wyselekcjonuj garaż odpowiedni dla swoich wymogów.
W jaki sposób powinno być przyszykowane podłoże pod garaż blaszany? Przygotowując utwardzone podłoże pod garaż, warto wyprowadzić przewody elektryczne w taki sposób, żeby znalazły się wewnątrz bryły garażu. Elektryczna instalacja na miejscu przyda się także montażystom. Miejsce wyznaczone na garaż gotowy musi być wyrównane, wypoziomowane oraz utwardzone.

Spawanie

Źródło: sxc.hu
Garaże betonowe mają ograniczony zakres rozmiarów, jako że producenci dysponują zwykle tylko kilkoma formami do produkcji odlewów. Za to są to struktury przystosowane do rozlokowania obok siebie albo jeden na drugim. W podwójnych garażach czy też rozbudowanych o pomieszczenie gospodarcze likwiduje się po jednej ścianie, żeby połączyć przestrzeń. W piętrowych garażach (górne piętro może pełnić funkcję pomieszczenia gospodarczego) robi się otwór w stropie na schody – kliknij odnośnik -. W prefabrykacie betonowym możesz w taki sposób uszczelnić dach, ażeby posadzić na nim roślinki. Bardzo często tego rodzaju garaże obsypuje się ziemią. Nie musimy wtedy wykonywać muru oporowego, garaż sam w sobie będzie murem oporowym. Pojedynczy garaż betonowy waży paręnaście ton. Jego ustawienie wymaga wykorzystania dźwigu czy też specjalnego sprzętu fabrykanta.

Trzeba zapewnić możność dojazdu wielkiego samochodu o parotonowym nacisku na koła a także pracy dźwigu – zadbać o szeroki dojazd jak też wjazd na parcelę, stateczne podłoże, możność operowania.