Eleganckie drzwi – istotny element aranżacji wnętrza

Każdy projektant przyzna, że drzwi to bardzo istotny element wyposażenia mieszkania. Ich wygląd tworzy właściwie cały nastrój w mieszkaniu, bowiem dyktuje styl, jaki wybieramy do swojego otoczenia oraz wybierane dodatki. Powinniśmy je wybierać równocześnie z podłogami i meblami, aby dobrze się komponowały.

drzwi do domu

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Jest kilka kluczowych punktów, którymi warto się sugerować, aby perfekcyjnie dobrać drzwi do całego wnętrza. Model drzwi musi pasować do aranżu wnętrza, a ich kolor – o czym była mowa we wstępie – musi być dostosowany do odcienia mebli i podłóg. Wielu projektantów wnętrz podpowie takie zestawienie drzwi Wrocław nas nie zawiedzie – wybór jest tu ogromny! (Znajdź całą ofertę tu). W dużych wnętrzach lub mieszkaniach przestronnych, bardzo jasnych, dobrze sprawdzają się drzwi bez przeszkleń, natomiast w mniej słonecznych – przeszklone. Ich plusem jest fakt, że wprowadzą więcej światła w mieszkaniu i dobrze rozjaśnią nawet najciemniejsze miejsca w mieszkaniu.

Do mieszkań o małych metrażach dobierzmy drzwi z większymi przeszkleniami, uzyskamy wtedy potrzebny efekt wpadającego światła i lekkości.

Sądzisz, że ten artykuł jest godny polecenia? Jeśli tak, to niewątpliwie zainteresuje Cię także ta rekomendowana oferta (http://www.kret-malepszy.pl/uslugi-koparkami), gdyż dotyczy pokrewnej tematyki.

Drzwi z mniejszymi przeszkleniami (do łazienki) lub drzwi pełne (do sypialni), pozwolą nam uzyskać wygodę i spowodują, że wnętrza te będą oazą spokoju. Kolor drzwi jest bardzo istotny, bo niestarannie dobrany może zgasić nawet najstaranniej wypracowany efekt. Generalnie obowiązuje zasada, że małe wnętrza ożywią kolory jasne (biały i naturalne odcienie drewna), natomiast w większych – ciemniejsze, ale oczywiście jeżeli uznamy, że lepiej będziemy się czuć w ciemniejszym wnętrzu, pomimo małego mieszkania zdecydujmy się na drzwi ciemniejsze.

korytarz w domu

Autor: Blake Handley
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli nie odpowiada nam typ drzwi fornirowanych albo z litego drewna (uwaga na ceny – mogą być naprawdę wysokie!), to możemy wybrać takie, które są malowane farbami kryjącymi. Ważny jest rodzaj wykończenia drzwi, czyli grubość futryny i rodzaj szkła. Te detale, jak okucia czy klamki, również mają znaczenie, więc nie traktujmy ich drugoplanowo. Pomyślmy o sprzętach, które planujemy w mieszkaniu i wtedy zdecydujmy się przykładowo na chrom, mosiądz czy odcień starego złota. Detale muszą stanowić spójną i harmonijną całość. Na etapie projektowania wszystkie dodatki możemy pooglądać w internecie na stronie producentów lub sieci sklepów, wklepując w wyszukiwarce „drzwi Wrocław”, ale dużo łatwiej będzie nam wyobrazić sobie całokształt, gdy zobaczymy je na żywo.

Wszystkie drzwi wewnętrzne w naszym wnętrzu powinny być jednolite, tak żeby powstała estetyczna kompozycja. Połączenie różnych wzorów wprowadzi dysharmonię do wnętrza. Miejmy to na uwadze wybierając drzwi.